آذربایجانی ها در 120 کشور خارجی حضور دارند

به گزارش خبرنگاران، علی اصغر محمدی در دیدار با شهردار تبریز گفت: هدف از سفر به تبریز سنجش زمینه های لازم برای استفاده از ظرفیت های ایرانیان خارج از کشور برای توسعه این کلانشهر است.

آذربایجانی ها در 120 کشور خارجی حضور دارند

وی با اشاره به امواج مهاجرت نیروهای فکری و سرمایه ها به خارج از کشور در سالیان مختلف گفت: واقعیت این است که باید نسبت به حضور و فعالیت ایرانیان در کشورهای مختلف به صورت فرصت محور نگاه داشته باشیم.

رئیس دبیرخانه شورای ایرانیان خارج از کشور اضافه نمود: ارزش اضافه نموده ای که ایرانیان در خارج از کشور ایجاد می نمایند، بسیار بالاست و به همیت دلیل باید با ایجاد زمینه های لازم به دنبال جلب و جذب مشارکت آنان در توسعه اقتصادی کشور باشیم.

محمدی اضافه نمود: آذربایجانی ها به همراه سایر هموطنان خارج از کشور در بیش از 120 کشور خارجی حضور دارند و غالب هموطنان آذربایجانی ساکن در خارج از کشور در حوزه های علمی، فنی، صنعتی و سرمایه گذاری افراد موفق و تاثیرگذاری هستند.

وی فعالیت خیریه های مختلف در تبریز را شاخصه بسیار مهمی برای تبریز دانست و گفت: در حوزه های مدرسه سازی و به خصوص سلامت سرمایه گذاری خوبی از سرمایه گذاران تبریزی ساکن خارج از کشور در این شهر انجام شده است.

محمدی اضافه نمود: برداشت وزارت امور خارجه کشورمان این است که آذربایجان شرقی و تبریز در استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور جزو پیشگامان است.

رئیس دبیرخانه شورای ایرانیان خارج از کشور در سرانجام سخنانش بر ضرورت استفاده از ظرفیت های شورای شهر، شهرداری، استانداری همچنین بازار تبریز، بخش خصوصی و فرهیختگان استان در جذب سرمایه گذاری آذربایجانی ها و تبریزی های خارج از کشور تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آذربایجانی ها در 120 کشور خارجی حضور دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذربایجانی ها در 120 کشور خارجی حضور دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید