ابو ابراهیم القریشیرهبر جدید داعش در عراق است

به گزارش وبلاگ نصرت، یک منبع امنیتی از اطلاعاتی پرده برداشت که حکایت از حضور ابو ابراهیم القریشی، سرکرده جدید داعش در داخل عراق دارد.

ابو ابراهیم القریشیرهبر جدید داعش در عراق است

به نقل از المعلومه، این منبع گفت، یک تیم مشترک از آمریکا و عراق از فوریه گذشته برای شناسایی هویت ابو ابراهیم القریشی در حال کوشش هستند.

وی ادامه داد: اطلاعات قطعی حکایت از این دارد که القریشی در داخل عراق است و فقط تعداد بسیار کمی از سرنموده های داعش ظاهر و قیافه او را می شناسند.

این منبع گفت: طبق معیارهای سازمان اطلاعات عراق، هر یک از گزارش هایی که به هویت سرنموده داعش اشاره داشته اند، نمی توان کاملاً آنها را پذیرفت و آنها را واقعی به حساب آورد. کسانی هستند که تاکید می نمایند سرنموده داعش همان امیر عبدالرحمن المولی است. بعضی دیگر می گویند که او عبدالله العفری، یکی از اعضای مجلس شورای داعش و از سرنموده های برجسته داعش است که از زمان آزادسازی موصل در سال 2017 ناپدید شد. افرادی نیز از شخصیت سومی سخن به میان می آورند که نامش ابو محمد الهاشمی، یکی از مسئولان شرعی داعش است.

این منبع عنوان داشت: داعش زنجیره عملیاتی در این ماه و در آخرین هفته از مارس گذشته انجام داد که حکایت از این دارند سرکردگی جدید آن توانسته است با نیروهای باقی مانده داعش که بعد از رانده شدن از آخرین محل حضور خود در عراق متفرق و پراکنده شوند، ارتباط برقرار کند. این حملات ساختاری سازمان یافته از نظر زمانی و حتی مواضع مورد هدف دارند.

وی ادامه داد: این حملات اثرگذار نیستند و عبارت از انفجار بمب ها یا حمله به یک مرکز نظامی یا ایست بازرسی با تفنگ های سبک و سپس فرار از مکان یا حمله به عشایر و روستاهایی است که به نیروهای عراقی علیه داعش یاری نموده بودند. نیروهای امنیتی در حال حاضر به صورت حرفه ای تر برای ترسیم نقشه حملات اخیر و مناطق احتمالی حرکت تروریست ها و افزایش دریافت اطلاعات از شهروندان و بازنگری های میدانی در بسیاری از شهرها به ویژه در کرکوک، صلاح الدین، صحرای الحضر، کوه های مخمور، زمار و زنجیره کوه های حمرین در شمال عراق هستند.

پس از کشته شدن ابوبکر البغدادی، سرنموده سابق داعش، این گروه تروریستی با ابو ابراهیم القریشی اعلام بیعت کرد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "ابو ابراهیم القریشیرهبر جدید داعش در عراق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابو ابراهیم القریشیرهبر جدید داعش در عراق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید