ارتش در حل و فصل مناقشه انتخاباتی آمریکا دخالت نمی کند

به گزارش وبلاگ نصرت به نقل از رویترز، طبق اسناد منتشره مارک الکساندر میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز جمعه با تأکید بر موضع غیرسیاسی ارتش ایالات متحده گفت که وی نقش آفرینی ارتش در فرایند انتخابات یا حل و فصل مناقشات احتمالی پس از انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر را دور از ذهن می داند.

ارتش در حل و فصل مناقشه انتخاباتی آمریکا دخالت نمی کند

این درحالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بطور مکرر ادعاهایی بی اساس مبنی بر بروز تقلب در انتخابات و خودداری وی از پذیرش نتایج رسمی این انتخابات در صورت شکست خود را مطرح کرده است.

با این حال، مارک میلی در پاسخ به پرسشهای الیسا اسلوتکین و میکی شریل دو تن از قانونگذاران دموکرات آمریکا نوشت: در صورت بروز جدال و مناقشه بر سر برخی جنبه های انتخابات، طبق قانون دادگاهها و کنگره ایالات متحده، و نه ارتش این کشور، ملزم به حل و فصل مناقشه هستند.

وی در این باره گفت: من نقش آفرینی نیروهای مسلح ایالات متحده در این فرایند را پیش بینی نمی کنم… ما به قانون اساسی ایالات متحده پشت نخواهیم کرد.

لازم به ذکر است که اوایل ماه میلادی جاری، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) گفت که قانون اساسی هیچگونه نقشی برای ارتش به عنوان داور مناقشه سیاسی و انتخاباتی قائل نیست.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ارتش در حل و فصل مناقشه انتخاباتی آمریکا دخالت نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش در حل و فصل مناقشه انتخاباتی آمریکا دخالت نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید