ارسال پرونده پلاسکو به کمیسیون ماده 100

به گزارش وبلاگ نصرت، شهردار منطقه12 تهران از ارسال پرونده پلاسکو به کمیسیون ماده 100 شهرداری به دلیل ساخت و ساز غیرمجاز خبرداد.

ارسال پرونده پلاسکو به کمیسیون ماده 100

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ نصرت، علی محمد سعادتی در خصوص پایان ساخت پلاسکو با بیان اینکه براساس قانون هر ساختمانی که در شهر تهران ساخته می گردد موظف به اخذ پروانه ساختمانی است که پیش احتیاج این مهم بارگذاری نقشه های ساختمان در سامانه شهرسازی است تا پس از آن نقشه ها به تأیید مراجع مختلف برسد، گفت: ساختمان پلاسکو توسط شرکت ساختمانی معتبری که وابسته به بنیاد مستضعفان است، ساخته می گردد، اما هنوز پروانه ساختمانی ندارد و حتی نقشه های ساختمانی آن نیز وارد سیستم شهرداری تهران نشده است.

وی با بیان اینکه تا زمانی که نقشه ها بارگذاری نگردد نمی توان نسبت به اخذ تاییدیه آتش نشانی و یا سازمان نظام مهندسی و ... اقدام کرد، گفت: در این مدت بعضی صحبت از کوشش شهرداری برای دریافت عوارض می نمایند، اما طبیعی است که وقتی نقشه های نهایی و کاربری های مدنظر توسط بنیاد ارائه نگردد عملا امکانی برای معین عوارض دقیق وجود ندارد و این حرف ها عملا با هدف انحراف افکار عمومی منتشر می گردد.

شهرداری منطقه 12 تهران این را هم گفت : اصرار ما برای اجرای قانون در پلاسکو این است که از وقوع حادثه ای دیگر در این ساختمان جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به بی توجهی سازنده پلاسکو به ارائه نقشه های ساختمان گفت: با توجه به هشدار و درخواست های چندباره به مالکان پلاسکو در خصوص لزوم اخذ پروانه ساختمانی و عدم اجرای بدون مجوز ساختمان و بی توجهی آنها به این مهم، پایان پرونده ساختمان پلاسکو به علت ساخت و ساز غیر مجاز به کمیسیون ماده 100 ارجاع شد تا نهادهای نظارتی در خصوص این ساختمان تصمیم گیری نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ارسال پرونده پلاسکو به کمیسیون ماده 100" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال پرونده پلاسکو به کمیسیون ماده 100"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید