استان بوشهر بدون عسلویه در حوزه صنعت صندلی خوبی ندارد

به گزارش وبلاگ نصرت، استاندار بوشهر گفت: اگر عسلویه از حوزه صنعت استان تفکیک گردد استان بوشهر در حوزه صنعت صندلی خوبی ندارد.

استان بوشهر بدون عسلویه در حوزه صنعت صندلی خوبی ندارد

به گزارش از ، عبدالکریم گراوند پنج شنبه شب در نشست مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر اعلام کرد: همچنین برای 31 شهرستان کشور در بحث توسعه ای مقرر شده کارهای ویژه انجام گردد که در این راستا در بحث منطقه ویژه مالی شمال استان انتظار است این مهم بزودی معین تکلیف گردد.

او بیان کرد: همچنین افتتاح خانه فرش ایران در گناوه باتوجه به ظرفیت های موجود به عنوان مصوبه شورای اقتصاد مقاومتی آورده گردد تا زمینه حکایت حوزه فرش وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت از این بخش فراهم گردد.

استاندار بوشهر اضافه نمود: در بحث تسهیلات نیز انتظار است رایزنی لازم برای حمایت از ظرفیت های تولیدی استان بوشهر به صورت ویژه انجام گیرد.

او یادآورشد: در صنایعی مانند لاستیک نیز در حوزه شمال استان بوشهر اگر یاری کنیم سرمایه گذار وجود دارد و تحقق این مهم می تواند بخشی از مسائل این شهرستان را حل نماید.

استاندار بوشهر ادامه داد: در حوزه اسکله معدنی خورشهاب کارهایی اجرا شده و سازمان ایمیدرو باید برای سرمایه گذاری ورود کند و اینکه بگویند تنها ظرفیت ها را مطالعه نموده این روند جوابگوی احتیاج استان نیست.

گراوند در ارتباط با شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) گفت: در این حوزه تعهدات و فرصت هایی که برای این شرکت ایجاد شد باید تا حصول نتیجه دلخواه فراهم گردد.

او اضافه نمود: در زمینه صدور سند مالکیت نیز معاون عمرانی استانداری بوشهر با دستگاه های ذیربط معین تکلیف کند چراکه تحقق این موضوع درخواست مسئولان شرکت صدرا برای تبدیل شدن این محدوده به منطقه ویژه فراهم می گردد.

استاندار بوشهر ادامه داد: در بحث تامین سوخت کشتی بوشهر- قطر قول حمایت ویژه داده شده که امیدوارم با نگاه ویژه وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت این مشکل بزودی حل گردد.

گراوند تاکید نمود: با فعال شدن این کشتی حوزه توسعه، صادرات و گردشکری استان بوشهر می تواند تاثیرپذیری بالایی از این خط کشتیرانی داشته باشد.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "استان بوشهر بدون عسلویه در حوزه صنعت صندلی خوبی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استان بوشهر بدون عسلویه در حوزه صنعت صندلی خوبی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید