اصلاح صنعت قطعه سازی با همکاری موسسه فناوری اتریش پیگیری می شود

به گزارش وبلاگ نصرت، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی، با تأکید بر ضرورت ادامه همکاری خوشه قطعه سازی استان با موسسه فناوری اتریش(AIT)، گفت: صنعت قطعه سازی در استان ما باوجود قدمت چندین ساله امروز نیازمند بازنگری جدی است ازاین رو اصلاح کسب وکارهای مبتنی بر صنعت قطعه سازی با همکاری موسسه فناوری اتریش پیگیری می شود.

اصلاح صنعت قطعه سازی با همکاری موسسه فناوری اتریش پیگیری می شود

به گزارش وبلاگ نصرت، علی جهانگیری در جلسه مشترک با معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف که با حضور فعالان صنعت قطعه سازی استان برگزار گشت، گفت: خوشبختانه پروژه توسعه نظام نوآوری قطعه سازی خودرو با هماهنگی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری و همکاری مشترک بین موسسه فناوری اتریش(AIT)، منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی و انجمن مدیریت تکنولوژی ایران در حوزه قطعه سازی خودرو استان آذربایجان شرقی اجرایی شد و امروز برای رسیدن به نتایج مطلوب نیازمند تمدید و ادامه همکاری با این موسسه هستیم.

وی، ادامه داد: این اقدام و همراهی علمی و فناوری بین المللی در استان ما کار مثبت و بزرگی بود و ارزش تمرکز را دارد ازاین رو باید با همفکری یکدیگر راهی برای ادامه این مسیر پیدا کنیم.

جهانگیری گفت: رفت وآمدهای متعدد بین متولیان امر و بخصوص صنعت گران و مدیران قطعه سازی استان به عنوان بازیگران اصلی این حوزه به کشور اتریش خوشبختانه نتایج مهمی داشته است و امروز ما به این نتیجه رسیده ایم که برای ماندن در این صنعت نیازمند بازتعریف و چرخش جدی هستیم و این مهم با تکیه بر توسعه همکاری های مشترک و تمرکز بر بخش های تحقیق و توسعه و آموزش متخصصین کشور ما در اتریش دست یافتنی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی، با اشاره به ضرورت همکاری با کشورهای اروپایی در بحث های اطلاعاتی و نرم افزاری گفت: امروز برای به روز کردن این صنعت نیازمند مدیران فنی هستیم تا دانش آموختگان دانشگاهی ما در کنار متخصصان اروپایی بتوانند به تجربه کافی دست یابند.

جهانگیری همکاری و تعامل با دیگر سازمان های بین المللی برای رسیدن به اهداف تعریف گشته در این صنعت را نیز یادآور شد و گفت: توسعه همکاری های بین المللی با همراهی سازمان هایی چون یونیدو نیز باید هم زمان پیگیری شود و ادامه همکاری با موسسه فناوری اتریش(AIT) به نظر می رسد با مداخله شرکت شهرک های صنعتی در دور جدید همکاری ها مثمر ثمر تر خواهد بود.

مصطفی کاظمی معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف نیز در این نشست ضمن تقدیر از پیگیری های مدیران ارشد استان و همکاری و تعامل خوب بخش خصوصی در تحقق برنامه های این پروژه گفت: طبق نتایج بررسی های اجرا گردیده شورای عالی عتف نیز مصمم به ادامه این پروژه تأثیرگذار است.

وی گفت: ما برای تحقق همه اهداف تعریف گشته در این پروژه همراه فعالان اقتصادی استان در این حوزه بوده و تصمیم گیری ها پس از مشورت با مدیران استانی و فعالان قطعه سازی استان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اصلاح صنعت قطعه سازی با همکاری موسسه فناوری اتریش پیگیری می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح صنعت قطعه سازی با همکاری موسسه فناوری اتریش پیگیری می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید