انتقاد شیلی از رییس شورای حقوق بشر به خاطر ناکامی در محکومیت مادورو

رییس جمهور شیلی از کمیسیونر حقوق بشر سازمان ملل به خاطر ناکامی در محکوم کردن نیکولاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا به خاطر نقض حقوق بشر در این کشور شدیدا انتقاد کرد.

انتقاد شیلی از رییس شورای حقوق بشر به خاطر ناکامی در محکومیت مادورو

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سباستین پینه را، رییس جمهور شیلی در اظهاراتی بیان نمود: کمیسیونر عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل هنوز دیکتاتوری مادورو و نقض حقوق بشر در ونزوئلا را محکوم نکرده است. این اقدام ناکافی است و من با همه احترامم باید این مساله را صادقانه بگویم.

وی ادامه داد: زید رعد الحسین از اردن بسیار شفاف تر و با صراحت بیشتر از میچل باچله، جانشین او ناقضان حقوق بشر را محکوم می کرد.

پینه را، میلیاردر شیلی در انتخابات 2017 در شیلی به پیروزی رسید و جانشین باچله شد. وی یکی از حامیان اصلی خوآن گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا و رییس جمهور خودخوانده این کشور است. چند روز گذشته وی با سفر به کلمبیا در شهر مرزی این کشور با گوایدو دیدار کرد.

پینه را بیان نمود: گروه لیما و دموکراسی های دیگر از سراسر جهان از باچله خواسته اند که اقدامی برای دفاع از حقوق بشر در ونزوئلا انجام دهد و نقش خود را به عنوان کمیسیونر عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل به جا آورد.

وزیر امور خارجه ونزوئلا به تازگی باچله را برای سفر به این کشور و همچنین بررسی وضعیت ونزوئلا دعوت کرد.

باچله که حالا کمیسیونر حقوق بشر سازمان ملل است، از سال 2006 تا 2010 و 2014 تا 2018 رییس جمهور شیلی بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انتقاد شیلی از رییس شورای حقوق بشر به خاطر ناکامی در محکومیت مادورو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد شیلی از رییس شورای حقوق بشر به خاطر ناکامی در محکومیت مادورو"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید