انعقاد تفاهم نامه همکاری های مشترک اداره کل میراث فرهنگی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی

به گزارش وبلاگ نصرت، مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از انعقاد تفاهم نامه همکاری های مشترک اداره کل میراث فرهنگی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اطلاع داد.

انعقاد تفاهم نامه همکاری های مشترک اداره کل میراث فرهنگی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی

به گزارش وبلاگ نصرت به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، این تفاهم نامه دوجانبه صبح امروز پنجشنبه 29 فروردین ماه 98 با حضور مدیران کل میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد استان در راستای توسعه همکاری ها و استفاده از توانمندی های طرفین جهت توسعه هنر صنایع دستی و فرهنگ آذربایجان شرقی منعقد شد.

مرتضی آبدار، احیای مکاتب هنری تبریز در رشته های نگارگری ، فرش و خوشنویسی در قالب صدور مجوزهای لازمه برای تشکل های غیردولتی مردم نهاد را از مهم ترین اهداف انعقاد این تفاهم نامه عنوان کرد و گفت: در راستای این تفاهم نامه فراهم نمودن فضای آموزشی مورد احتیاج در رشته های نگارگری، فرش و خوشنویسی و انجام حمایت های لازم در برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره های هنری مرتبط در دستور کار دو طرف قرار خواهد گرفت.

آبدار با بیان اینکه طرح ساماندهی و تهیه محتوائی موزه کاریکاتور تبریز از دیگر مفاد مهم این تفاهم نامه است، ادامه داد: طی این تفاهم نامه توجه به ساماندهی و تامین محتوای این موزه با استفاده از توانایی های طرفین تفاهم نامه در چهارچوب قوانین اداره کل موزه های سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی استان ایجاد خانه عروسک های خیمه شب بازی در یکی از خانه های قدیمی تبریز را از دیگر اهداف تفاهم نامه دوجانبه ادارات کل میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان عنوان کرد و گفت: بر این اساس طرفین تفاهم نامه جهت تجهیز و تکمیل خانه مذکور براساس ضوابط و مقررات و همچنین برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره های هنری مرتبط اقدام خواهد نمود.

وی برگزاری جشنواره ها و همایش های مشترک در حوزه های فرهنگی و هنری مرتبط از جمله نگارگری، موسیقی سنتی، آئین های سنتی ، نمایش های سنتی از دیگر مفاد این تفاهم نامه دوجانبه عنوان کرد.

آبدار ادامه داد: اداره کل میراث فرهنگی طی این تفاهم نامه با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با همکاری شهرداری تبریز اقدام به ایجاد گذر فرهنگ و هنر در پیاده راه حد فاصل خانه قاجار تا مقبره الشعرا خواهد نمود.

آبدار با بیان اینکه مدت زمان این تفاهم نامه دو سال خواهد بود، گفت: به فراخور هر برنامه، نمایندگانی از طرفین به صورت کتبی معرفی و با برگزاری جلسات مشترک هماهنگی های لازم جهت پشیبرد اهداف مذکور انجام خواهد شد.

منبع: میراث آریا

به "انعقاد تفاهم نامه همکاری های مشترک اداره کل میراث فرهنگی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انعقاد تفاهم نامه همکاری های مشترک اداره کل میراث فرهنگی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید