انگلیس از مذاکره با آمریکا برای ایجاد ائتلاف در خلیج فارس اطلاع داد

به گزارش وبلاگ نصرت، خبرگزاری اکسپرس به نقل از سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس، از مذاکرات ترزا می با دولت واشنگتن در راستای ایجاد ائتلافی نظامی در خلیج فارس همزمان با تشدید تنش ها با ایران اطلاع داد.

انگلیس از مذاکره با آمریکا برای ایجاد ائتلاف در خلیج فارس اطلاع داد

این در حالی است که روز چهارشنبه نیز جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا از آنالیز طرحی اطلاع داد که بر اساس آن ائتلاف نظامی بین المللی از آبراه های نزدیک ایران و یمن حفاظت خواهند کرد.

در همین ارتباط، دانفورد مدعی شد: در حال تعامل با تعدادی از کشورها هستیم تا ببینیم آیا می توانیم با یکدیگر ائتلافی تشکیل دهیم که آزادی دریانوردی در خلیج فارس و خلیج عدن را تضمین کند.

به گفته دانفورد، طی چند هفته آینده تعیین می گردد که چه کشورهایی خواهان حمایت از این طرح هستند و پس از آن به طور مستقیم با ارتش های آنها کار خواهیم کرد تا توانایی آنها در این طرح، تعیین گردد.

لازم به ذکر است روز گذشته نیز بعضی رسانه های غربی به نقل از منابعی در وزارت دفاع آمریکا مدعی شدند 5 قایق تندرو ایران قصد توقیف یک نفتکش انگلیسی در خلیج فارس را داشته اند- ادعایی که با هدف ناامن نشان دادن منطقه و در راستای ایران هراسی مطرح می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "انگلیس از مذاکره با آمریکا برای ایجاد ائتلاف در خلیج فارس اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس از مذاکره با آمریکا برای ایجاد ائتلاف در خلیج فارس اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید