بازداشت بیش از 200 نفر در ترکیه به اتهامات امنیتی و تروریستی

به گزارش وبلاگ نصرت، نیروهای امنیتی ترکیه امروز طی عملیات های گسترده در سراسر این کشور، بیش از 200 نفر را به اتهامات امنیتی و تروریستی بازداشت کردند.

بازداشت بیش از 200 نفر در ترکیه به اتهامات امنیتی و تروریستی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نصرت، در ادامه کوشش های دولت رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه برای از سر راه برداشتن مخالفان خود، امروز (سه شنبه) حداقل 200 نفر به بهانه ارتباط با گروه های تروریستی بازداشت شدند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، دادستانی های استان های مختلف ترکیه برای حدود 700 نفر، از جمله خدمه کنونی ارتش و کارکنان وزارت دادگستری این کشور، حکم بازداشت صادر کردند.

اتهام این افراد ارتباط با سازمان فتح الله گولن (واعظ و اپوزیسیون آمریکانشین دولت ترکیه که به دست داشتن در کودتای نافرجام 15 جولای 2016 متهم شده است)، ارتباط با گروهک حزب کارگران کردستان پ.ک.ک (که از نظر ترکیه تروریستی است) و همچنین همکاری با گروه تروریستی داعش اعلام شده است.

نیروهای امنیتی ترکیه نیز از صبح امروز عملیات های گسترده ای را در چندین استان از جمله آنکارا، حکاری، بورسا و ازمیر برای بازداشت این افراد شروع کردند و این عملیات ها هنوز ادامه دارد.

به نوشته رویترز، از صد و پنجاه و هفت نفر نظامی نیروهای مسلح ترکیه که دادستانی آنکارا برای آنها حکم بازداشت صادر نموده، تا کنون حدود 101 نفر بازداشت شدند.

به نوشته روزنامه حریّت 29 مظنون به عضویت در سازمان گولن نیز که به مرکز فرماندهی نیروی زمینی ترکیه نفوذ نموده بودند، بازداشت شدند.

بر این اساس، 50 نفر از کارکنان وزارت دادگستری ترکیه در پانزده شهر نیز به اتهام همکاری با عاملان کودتای چهار سال پیش بازداشت شدند.

خبرگزاری آناتولی نیز گزارش داد که 23 نفر در استان حکاری به اتهام ارتباط با گروهک تروریستی پ.ک.ک بازداشت شدند.

بر این اساس، مظنونان دستگیر شده در شبکه های اجتماعی برای پ.ک.ک تبلیغ نموده، در فعالیت های تروریستی دخیل بوده و به افراد این گروه یاری می کردند. همچنین از این افراد یک قبضه سلاح کلاشنیکف AK-47 کشف و ضبط شده است.

آناتولی در خبر دیگری نوشت نیروهای امنیتی ترکیه، چهار مظنون داعشی را در استان بورسا بازداشت کردند که یکی از آنها از سرنموده های ارشد این گروه تروریستی بود.

این سرنموده داعش که با نام اختصاری ی. الف. الف و لقب ابو تقی الشامی معرفی شده، اهل دیرالزور واقع در سوریه بوده و اغلب در کلیپ های ویدئویی که داعش از اعدام گروگان های خود منتشر می کرد، دیده شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "بازداشت بیش از 200 نفر در ترکیه به اتهامات امنیتی و تروریستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت بیش از 200 نفر در ترکیه به اتهامات امنیتی و تروریستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید