برگزاری 40 نمایشگاه همزمان با چهلمین سال انقلاب

به گزارش وبلاگ نصرت، علیرضا تکلو ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: عکس ها و اسناد با ارزشی از تظاهرات، راهپیمایی ها، مبارزات و فعالیت های انقلابی مردم همدان در سال های 1357 و 1358 جمع آوری و در آرشیو ملی ایران به عنوان میراث مکتوب کشور نگهداری می گردد.

برگزاری 40 نمایشگاه همزمان با چهلمین سال انقلاب

وی اضافه نمود: اطلاعات مربوط به این اسناد و عکس ها، پس از شناسایی و فهرست نویسی، در سایت جامع کتابخانه ملی ایران وارد شده و به راحتی در اختیار محققان و پژوهشگران قرار گرفته است.

مدیر مرکز اسناد همدان، اضافه نمود: همزمان با چهلمین سال انقلاب و به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره همه کسانی که در راه پیروزی انقلاب شکوهمند ملت ایران جانفشانی کردند، با همکاری دستگاه های اجرایی و نهادهای علمی و آموزشی، بیش از 40 نمایشگاه برگزار و اسناد و عکس های مذکور در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

وی اضافه نمود: با توجه به لزوم صرفه جویی در فعالیت های اجرایی، این آثار عموما به صورت دیجیتال و با استفاده از ابزارهای رسانه ای و فضای مجازی منتشر خواهد شد.

تکلو ضمن قدردانی از همه کسانی که اسناد و عکس های مذکور را به این مدیریت اهداء کردند توضیح داد: عکس ها و اسناد بسیاری از روزهای انقلاب در خانه ها و در آلبوم مردم انقلابی همدان وجود دارد که تقاضا می گردد برای نگهداری بهتر و دسترسی محققان و تاریخ پژوهان، در اختیار این مرکز قرار داده گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "برگزاری 40 نمایشگاه همزمان با چهلمین سال انقلاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری 40 نمایشگاه همزمان با چهلمین سال انقلاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید