بر سر سکه هایی که در فواره ها می اندازید چه می آید؟

به گزارش وبلاگ نصرت، فواره Trevi در رم یک سنت دیرینه دارد : اگر شما به پشت در مقابل فواره بایستید و از سمت شانه چپ خود یک سکه درون آن پرتاب کنید ، به شما ضمانت داده می گردد تا دوباره به رم برگردید . هر روزه هزاران نفر در این مراسم شرکت می نمایند ، که برابر با حدود 15.000 دلار در هفته و تقریباً 1 میلیون دلار در سال سکه جمع آوری می گردد.

بر سر سکه هایی که در فواره ها می اندازید چه می آید؟

انجمن خیریه کلیسای کاتولیک کاریتاس هر روز در حدود یک ساعت سکه ها را جارو می نماید و پول عاید از آن را میان فقرا و احتیاجمندان تقسیم می نمایند . آنها حتی یک سوپر مارکت با اجناس ارزان قیمت را در سال 2008 از محل جمع آوری این سکه ها راه اندازی کردند.

در حالی که احتیاج است تا فواره Trevi هر روز تمیز گردد ، باقی فواره های مشهور جهان هر چند ماه این عمل را انجام می دهند . به طور مثال فواره Bellagio دردریاچه لاس وگاس چیزی در حدود 12.000 دلار در سال جمع آوری می نماید که صرف یک سیستم نظافت کار آمد می گردد . بر اساس اظهارات مجله Journal یک جارو برقی بزرگ هر آنچه که در زمین و دریاچه است را می مکد . پول ها الک می شوند و سپس در یک میکسر سیمان که با حوله پوشانده شده است سرازیر می شوند و به مانند فواره Trevi عواید حاصل از آن صرف خیریه هایی مثل مسکن برای بشر می گردد.

به طور مشابهی ، فواره های مرکز خرید آمریکا در مینسوتا در حدود 2.000 دلار در ماه درآمد دارد که به انجمن ها و خیریه ها اهدا می گردد . تمام 24 فواره کافه های Rainforest در حدود 25.000 دلار در سال در آمد دارند که به انجمن های محیط زیست اهدا می شوند و فواره های دیزنی لند 18.000 دلار در سال 2014 درآمد داشتند که به بچه ها بی سرپرست اهدا شد .

دیگر فواره جذاب ، فواره بنای یادبود قربانیان 11 سپتامبر در نیویورک است که با وجود ممنوع بودن پرتاب سکه به داخل آن تقریباً 3.000 دلار آز آن جمع آوری می گردد.

به طور جالبی یکی از بزرگترین فواره های جهان ، فواره Buckingham در شیکاگو تنها در حدود 200 دلار در سال درآمد دارد .

منبع : Travelandleisure

منبع: الی گشت

به "بر سر سکه هایی که در فواره ها می اندازید چه می آید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بر سر سکه هایی که در فواره ها می اندازید چه می آید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید