بکارگیری تکنولوژی پیشرفته تشخیص تقلبات مواد غذایی

به گزارش وبلاگ نصرت، محمد آقاجانی، در حاشیه بازدید معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو از آزمایشگاه جامع سلامت غذای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: این دانشگاه با اجرای طرح ملی سلامت غذا گام های اساسی در جهت امنیت غذایی و تشخیص اصالت این مواد برداشته است.

بکارگیری تکنولوژی پیشرفته تشخیص تقلبات مواد غذایی

وی اضافه نمود: با همکاری معتبرترین مراکزعلمی اروپا از جمله دانشگاه واخنینگن هلند تکنولوژی تشخیص تقلبات مواد غذایی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مستقر شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ادامه داد: معین و تشخیص اصالت بعضی از مواد غذایی نظیر آبلیمو، عسل یا روغن زیتون که گاهی موجب نگرانی مصرف کننده می گردد هم اکنون در آزمایشگاه جامع مواد غذایی دانشگاه امکانپذیر است.

رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، نیز ظرفیت های علمی مرکز تحقیقات سلامت غذا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را جهت همکاری در طرح های ملی را مثبت ارزیابی کرد.

وی، یکی از اهداف اصلی وزارت بهداشت را دستیابی به آزمایشگاه های مجهز برای پاسخگویی به نیازهای حوزه سلامت غذا عنوان نمود.

ملک زاده با بیان اینکه غذا یکی از مهم ترین موضوعات در حوزه سلامت است، گفت: ما می توانیم پروژه های زیادی را در مرکز تحقیقات غذای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام دهیم و اطلاعات بسیار گران بهایی را در خصوص نحوه معین سلامت غذا در آینده به دست آوریم.

مهدی پیر صالحی رئیس سازمان غذا و دارو، نیز اظهارداشت: غذا یکی از مسائل مهم در کشور است که می تواند صنعت و سلامت جامعه را تحت تأثیر قرار دهد.

وی با بیان اینکه تحقیقاتی که در حوزه غذا انجام می گردد باید در آزمایشگاه های غذا اجرا گردد، گفت: این آزمایش ها باید انجام گردد تا تقلباتی که ممکن است در حوزه غذاها صورت گیرد شناسایی شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بکارگیری تکنولوژی پیشرفته تشخیص تقلبات مواد غذایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بکارگیری تکنولوژی پیشرفته تشخیص تقلبات مواد غذایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید