تایید 99 درصد پرونده های ارسالی جذب دانشگاه ها در وزارت علوم

وزیر علوم از تایید 99 درصد پرونده های ارسالی جذب دانشگاه ها در وزارت علوم اطلاع داد و گفت: رویه قانونی و اخلاقی باید در آنالیز این پرونده ها رعایت گردد.

تایید 99 درصد پرونده های ارسالی جذب دانشگاه ها در وزارت علوم

به گزارش خبرنگاران، دکتر منصور غلامی در نشست دبیران هیات های جذب استانی که امروز در دانشگاه علم و فرهنگ جهاد دانشگاهی برگزار گردید؛ گفت: اعضای هیات های اجرایی جذب اعضای هیات علمی باید رویه کنونی را در رعایت قانون و اخلاق در آنالیز پرونده ها ادامه دهند زیرا در صندلی مهمی هستند و تصمیم آنان آثار اجتماعی و فردی بلندمدتی را در پی دارد.

وی ضمن قدردانی از دقت اعضای هیات های اجرایی جذب در آنالیز پرونده های متقاضیان جذب اعضای هیات علمی گفت: نزدیک به 99 درصد پرونده های جذب ارسالی از طرف دانشگاه ها در مرکز جذب وزارت علوم تایید می شوند و کمتر از یک درصد پرونده ها به علت نقص مدارک یا ایرادات شکلی احتیاج به آنالیز مجدد پیدا می نمایند.

دکتر غلامی گفت: آنالیز صلاحیت های تخصصی توسط اعضای هیات علمی گروه های آموزشی دانشگاه ها یا متخصصان رشته ها صورت می گیرد و به ندرت در این زمینه شاهد اعتراض از سوی متقاضیان جذب هستیم ولی به علت زمان بر بودن آنالیز صلاحیت های عمومی داوطلبان خواستار تسریع فرآیند جذب در این مرحله هستند.

وزیر علوم تاکید نمود: کمتر کسی در آموزش عالی به اصل وجود مرحله آنالیز صلاحیت عمومی تردید می نماید برای اینکه در همه جهان صلاحیت های عمومی اساتید را برای ورود به دانشگاه به شکل اعلام گردیده یا غیراعلامی مورد آنالیز قرار می دهند.

وی با اشاره به اینکه میانگین زمان آنالیز پرونده های جذب اعضای هیات علمی در مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم 45 تا 60 روز است به دبیران هیات های اجرایی جذب توصیه کرد ضمن حفظ دقت و حساسیت در آنالیز پروندها، فرآیند ارسال پرونده ها به وزارت علوم را بیش از وضع موجود تسریع ببخشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تایید 99 درصد پرونده های ارسالی جذب دانشگاه ها در وزارت علوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایید 99 درصد پرونده های ارسالی جذب دانشگاه ها در وزارت علوم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید