تحویل80 قلاده سگ بی صاحب به حامیان حیوانات در تهران

به گزارش وبلاگ نصرت، مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران از تحویل 80 قلاده سگ بدون صاحب به حامیان حیوانات برای رهاسازی اطلاع داد.

تحویل80 قلاده سگ بی صاحب به حامیان حیوانات در تهران

به گزارش وبلاگ نصرت حمیدرضا تحصیلی در تشریح اقدامات شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران درباره سگ های ولگرد به ایسنا گفت: اعتقاد داریم ساماندهی سگ های بدون صاحب بر اساس آخرین متد روز دنیا انجام گردد و حتماً برای آن ها سرپرست پیدا کنیم. بی تردید ما به عنوان تنها متولی ساماندهی سگ های بدون صاحب این امکان را نداریم که سگ ها را از محله ای جمع آوری، قرنطینه، واکسن و تگ گذاری کنیم و در مرحله آخر در محله دیگری رها کنیم.

وی اضافه نمود: حتی سگ های تگ گذاری شده هم علی رغم واکسینه شدن و عقیم سازی می توانند به صورت دسته جمعی به شهفرایندان حمله نمایند؛ لذا کوشش می کنیم در این فرایند حامیان را همراه خود کنیم. در حقیقت بزرگ ترین مشکل ما در تهران نداشتن محلی برای رهاسازی این حیوان است و احتیاج به یاری حامیان واقعی داریم تا این حیوانات را از ما تحویل بگیرند و با ایجاد محل نگهداری مناسب، از این حیوان نگهداری نمایند تا شاهد حضور مجدد آن ها در سطح شهر و ایجاد مسائل برای شهفرایندان نباشیم.

وی ادامه داد: بیش از 8 جلسه، طی 2 ماه گذشته با حامیان شهر داشتیم که خروجی آن ایجاد سازمان مردم نهادی شد که با بهره گیری از ساز و کارهایی می توان به آن ها اعتماد کرد. طی جلساتی که با این سازمان مردم نهاد برگزار شده است، سایتی راه اندازی می کنیم که ضمن اطلاع رسانی کامل از شرایط و فرایند نگهداری سگ های بدون صاحب توسط شهرداری این امکان مهیا می گردد تا حامیان دارای صلاحیت، سگ های بدون صاحب را پس از طی کردن تمام مراحل عقیم سازی، واکسیناسیون و تگ گذاری، برای نگهداری، تحویل بگیرند.

وی تاکید نمود: در فاز دوم این طرح سگ ها تحویل حامیان می شوند که هفته قبل این کار انجام شد و در نخستین مرحله 80 قلاده سگ عقیم شده برای رهاسازی تحویل آن ها شد.

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در تشریح فرایند این واگذاری نیز گفت: پس از اطلاع رسانی این سازمان مردم نهاد در سایتی که طراحی نموده بودند تعدادی اعلام آمادگی کردند که این سگ ها را برای باغ و خانه های خود می خواهند و به این ترتیب آن ها را از تهران بیرون می برند.

وی ادامه داد: متاسفانه رفتار حیوانات بی صاحب علی رغم تگ گذاری قابل پیش بینی نیست و ممکن است به شهفرایندان حمله نمایند؛ البته بخشی از آن به دلیل ناآگاهی مردم در برخورد صحیح با حیوانات بی صاحب است که این مهم احتیاجمند فرهنگ سازی با حامیان حیوانات است.

تحصیلی با تاکید بر دقت نظر در واگذاری این حیوانات برای حصول اطمینان گفت: حتماً محل ادعاشده برای رهاسازی توسط ما بازدید و صورت جلسه می گردد. همچنین از فرد تعهد گرفته می گردد. بی تردید ناظران ما در همه مراحل این واگذاری حضور دارند. امیدواریم این یاری حامیان ادامه دار باشد و بتوانیم مشکل این حیوانات بی صاحب را به صورت پایدار برطرف کنیم.

وی در تشریح اقدامات فرهنگی این شرکت در حوزه سگ های بدون صاحب نیز اظهار کرد: تیمی در حال تهیه مستندی پیرامون حضور سگ ها در اطراف تهران و نحوه برخورد صحیح شهفرایندان با این حیوانات و حتی نحوه غذا دادن به حیوانات بی صاحب هستند. امیدواریم با آماده شدن این مستند بتوانیم آن را با همکاری صدا و سیما و دیگر رسانه ها به اطلاع شهفرایندان برسانیم.

وی در ادامه با اشاره به بعضی از حامی نمایان حیوانات گفت: متاسفانه بعضی با نقاب حمایت از حیوانات با سیاه نمایی و معرفی شهرداری به عنوان عامل کشتار سگ ها و با جریحه دار کردن احساسات شهفرایندان سعی در جمع آوری پول به شکل غیرقانونی دارند. بدون شک در گذشته اشتباهاتی اجرا شده اما کوشش مدیریت جدید ضمن احترام به حقوق حیوانات، ایجاد شهری برای همه است. مراکز قرنطینه ما به روی همه شهفرایندان باز است تا مشاهده نمایند هیچ کشتاری صورت نمی گیرد و به صورت انسانی سگ ها را بیهوش می کنیم و پس از واکسیناسیون و تگ گذاری منتظر حامیان واقعی حیوانات می مانیم تا این حیوانات را برای نگهداری تحویل بگیرند.

منبع: همشهری آنلاین

به "تحویل80 قلاده سگ بی صاحب به حامیان حیوانات در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل80 قلاده سگ بی صاحب به حامیان حیوانات در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید