تعرفه های جدید مکالمه و اینترنت ویژه زائران اربعین اعلام شد

به گزارش وبلاگ نصرت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دو روز پیش جدول تعرفه مکالمات و دیتای ویژه زائران اربعین را منتشر کرد. اما وزیر ارتباطات روز گذشته اعلام کرد که جدول فعلی به زودی تغییر خواهد کرد و با مذاکرات اجرا شده با طرف عراقی، شاهد کاهش بیشتری در نرخ استفاده از خدمات ارتباطی خواهیم بود.

تعرفه های جدید مکالمه و اینترنت ویژه زائران اربعین اعلام شد

جدول قبلی تعرفه مکالمات و دیتای اپراتورهای موبایل برای زائران اربعین به شرح زیر بوده است:

هم اکنون و در راستای در راستای ارائه خدمات ارتباطی ویژه به زائران اربعین، دو اپراتور همراه اول و ایرانسل تعرفه جدید رومینگ مکالمات و دیتای خود در کشور عراق را اعلام کرده اند.

تعرفه های همراه اول برای زائران اربعین

اپراتور همراه اول اظهار داشت که تعرفه تماس رومینگ بین الملل شامل مکالمه، پیامک و اینترنت همراه مشترکان خود در عراق را کاهش داده است. به این معنی که از روز سه شنبه 16 مهر تا روز جمعه 3 آبان ماه سال جاری، تعرفه مکالمه مشترکان همراه اول با ایران دقیقه ای 3200 تومان، مکالمه دریافتی و تماس با شماره عراقی دقیقه ای 2100 تومان، ارسال پیامک 900 تومان و هر مگابایت اینترنت همراه 850 تومان محاسبه می شود.

به گزارش وبلاگ نصرت، مقایسه این تعرفه ها نشان می دهد که نرخ مکالمه دریافتی و تماس با شماره عراقی برای مشترکان همراه اول 400 تومان و نرخ اینترنت به ازای هر مگابایت اینترنت 50 تومان کاهش یافته است. همچنین در شرایط عادی تعرفه هر دقیقه مکالمه از عراق با ایران 4500 تومان، دریافت مکالمه دقیقه ای 3000 تومان، ارسال پیامک 1500 تومان و هر مگابایت اینترنت همراه 2300 تومان محاسبه می شود.

براساس اعلام این اپراتور، روشن کردن گوشی تلفن همراه هزینه نداشته و دریافت پیامک نیز رایگان است.

همراه اول همچنین به مشترکینی که در بازه زمانی16 تا 30 مهر به کشور عراق مسافرت می کنند، بسته های دو روزه اینترنت همراه 20 مگابایتی هدیه می دهد که در جدول قبلی، این بسته 10 مگابایت بود.

همچنین این اپراتور اعلام کرده که برای ارائه خدمات هرچه بهتر به زائران اربعین، چهار بسته اینترنت مقرون به صرفه تدارک دیده است؛ این بسته های متنوع یک روزه و هفت روزه با حجم 100 مگابایت تا یک گیگابایت ارائه شده که مشخصات بسته ها و نحوه فعالسازی در پرتال همراه اول قابل مشاهده است.

علاوه بر این، با نزدیک شدن به اربعین حسینی، اپراتور اول ظرفیت شبکه نسل دو، سه و چهار خود را برای مکالمه و اینترنت، در پایانه های مرزی افزایش داده و تدابیر ویژه ای را برای این مراسم در نظر گرفته است. این اپراتور برای ارائه خدمات ارتباطی هرچه بهتر به زائران، در پایانه های مرزی خسروی، مهران، شلمچه و چذابه، ظرفیت سایت های BTS خود را نسبت به اربعین سال گذشته افزایش داده و نیز قرار است در این پایانه ها، سرویس وای فای رایگان ارائه شود. مانیتورینگ شبکه به صورت 24 ساعته و بهینه سازی تمام جهتهای منتهی به پایانه های مرزی از جمله دیگر اقدامات برای مراسم پیاده روی اربعین سال جاری است.

همراه اول با اعزام کارشناسان خود به کشور عراق، در 13 نقطه شامل 2 نقطه در شهر نجف، 5 نقطه در شهر کربلا و 6 نقطه در جهت پیاده روی اربعین، جوابگوی مسائل و سوالات مشترکان خواهد بود. همچنین همراه اول در مرزهای خروجی خسروی، مهران، چذابه، شلمچه و فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) نسبت به ارائه خدمات و راهنمایی زائران برای استفاده صحیح از خدمات ارتباطی اقدام خواهد کرد.

زائرانی که سیم کارتهای این اپراتور را در اختیار دارند می توانند با استفاده از سرویس رایگان اعلام وضعیت، بدون نیاز به اینترنت از طریق شماره گیری ستاره 7272 مربع وضعیت خود را در سیستم ثبت کرده تا دیگر زائران و آشنایان بتوانند از وضعیت شان در هر لحظه مطلع شوند.

تعرفه های ایرانسل برای زائران اربعین

اپراتور ایرانسل نیز اظهار داشت که هزینه تماس با ایران را 3200 تومان، هزینه تماس داخل عراق و هزینه دریافت تماس را 2100 تومان در نظر گرفته است. هزینه ارسال پیامک نیز 900 تومان است، اما دریافت پیامک برای مشترکان رایگان است.همچنین هزینه تماس از ایران با شماره های عراقی نیز در تعرفه ویژه اربعین سال جاری، 2100 تومان در نظر گرفته شده است.

این تعرفه ها نشان می دهد که نسبت به جدول قبلی، هزینه تماس داخل عراق، هزینه دریافت تماس از ایران و تماس با شماره های عراقی 400 تومان کاهش داشته است.

این اپراتور همچنین علاوه بر 10 مگابایت اینترنت روزانه رایگان و بسته های ویژه برای زائران اربعین در کشور عراق، 100 مگابایت اینترنت روزانه رایگان نیز در مرزهای اصلی پیش از خروج به سمت عراق برای زائران درنظر گرفته است.

از 16 تا 30 مهرماه 1398 علاوه بر 10 مگابایت اینترنت روزانه ای که به صورت رایگان برای مشترکان ایرانسل قابل فعال سازی است، پنج بسته اینترنت هفتگی از 75 مگابایت تا 1 گیگابایت (1024 مگابایت) در نظر گرفته شده است تا زائران اربعین بتوانند به انتخاب خود از آن ها استفاده کنند. همچنین زائران اربعین می توانند در مرزهای اصلی پیش از خروج به سمت عراق شامل مهران، خسروی، شلمچه و چذابه از روزانه 100 مگابایت اینترنت رایگان نیز استفاده کنند.

مشترکان ایرانسل زائر اربعین حسینی می توانند با شماره گیری کد دستوری #8*1111* بسته های رایگان 10 مگابایتی روزانه را برای خود فعال کنند. همینطور بسته های رایگان 100 مگابایتی روزانه نیز، با شماره گیری کد دستوری #4*1111* برای استفاده در شهرهای مرزی مهران، خسروی، شلمچه، چذابه در دسترس مشترکان است.

همچنین مشترکان می توانند با شماره گیری کددستوری #2*3*1111* برای فعال سازی هر یک از بسته های مد نظر خود اقدام کنند. هزینه مصرف آزاد اینترنت رومینگ در کشور عراق نیز 850 تومان به ازای هر مگابایت در نظر گرفته شده است؛ تمامی بسته های ارائه شده اعم از بسته 10 مگابایتی رایگان روزانه و 5 بسته هفتگی از طریق اپلیکیشن ایرانسل من نیز در دسترس قرار گرفته اند.

این اپراتور به زائران توصیه کرده است که اگر قصد استفاده از سرویس رومینگ دارند باید رومینگ خود را پیش از خروج از ایران با استفاده از یکی از روش های دستی، از طریق اپلیکیشن ایرانسل من یا با شماره گیری کددستوری #1*1111* فعال کنند تا در طول اقامت خود در کشور عراق، از شبکه رومینگ تمامی اپراتورهای عراقی استفاده کنند.

کارشناسان ایرانسل در طول سفر زائران، در عمودهای 1، 202، 546، 780، 1120، مقابل مقبره الحکیم شهر نجف، میدان شهدا و میدان سید جوده شهر کربلا و در صورت امکان، با توجه به شرایط کشور عراق در شهر سامرا به زائران به صورت حضوری خدمت رسانی می کنند.

زائرانی که سیم کارت ایرانسل دارند در تمامی ساعات شبانه روز می توانند با شماره گیری 00989377110000 از کارشناسان ایرانسل راهنمایی بگیرند. علاوه براین مشترکان ایرانسل از طریق گفت وگوی آنلاین در وب سایت این اپراتور و اپلیکیشن ایرانسل من نیز می توانند پاسخ سوالات خود را از کارشناسان ایرانسل دریافت کنند.

گفته شده است که بسته های اینترنت فعال در داخل ایران، خارج از ایران فعال نیستند و زائران برای استفاده از اینترنت رومینگ بین المللی در کشور عراق، نیاز به تهیه یکی از بسته های ارائه شده ویژه رومینگ و اربعین را دارند. در صورت عدم تهیه یکی از بسته های ارائه شده، اینترنت آنان طبق مصرف آزاد اینترنت رومینگ بین المللی محاسبه خواهد شد.

براین اساس مشترکان می توانند با تهیه کارت شارژ در ایران و شارژ سیم کارت قبل از خروج از کشور و یا با همراه داشتن کارت شارژ برای شارژ سیم کارت در عراق با شماره گیری کددستوری درج شده روی کارت شارژ از داشتن اعتبار در حساب خود مطمئن شوند. همچنین شارژ سیم کارت در کشور عراق از طریق کارت بانکی با شماره گیری#7* ، از طریق سایر کدهای دستوری و همراه داشتن رمز دوم کارت بانکی نیز امکان پذیر است.

توصیه به زائران اربعین

روشن کردن گوشی و فعال سازی رومینگ در کشور عراق نیز هیچ هزینه ای برای مشترکان ندارد.

زائران باید در نظر داشته باشند که برای شماره گیری وقتی از رومینگ بین الملل استفاده می کنند، لازم است پیش از شماره مشترک مدنظر خود حتماً کد 0098 را شماره گیری کنند. پیشنهاد می شود تا مشترکان شماره های مد نظر خود را با پیش شماره 0098 روی گوشی خود ذخیره سازی کنند تا در زمان برقراری تماس سرعت عمل بیشتری داشته باشند.

در این راستا وزیر ارتباطات نیز به زائران اربعین توصیه کرده که با توجه به نرخ بالای رومینگ دیتا ، برای استفاده از اینترنت و خدمات دیتا، زائران در کشور عراق از سیم کارت اپراتورهای عراقی استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تعرفه های جدید مکالمه و اینترنت ویژه زائران اربعین اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرفه های جدید مکالمه و اینترنت ویژه زائران اربعین اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید