کوشش شرکت های بزرگ آمریکایی برای برطرف تحریم های هواوی

ظاهراً اولین اثرات تحریم های اعمالی از سوی دولت ایالات متحده در ارتباط با شرکت هوآوی، گریبان گیر خود شرکت های آمریکایی شده است. ترس شرکت های آمریکایی از کاهش سفارش های هواوی به این تولیدکنندگان باعث شده تا این شرکت ها تمامی کوشش خود را برای برطرف یا کاهش تحریم ها و همچنین تسهیل تجارت با هواوی به کار بندند.

کوشش شرکت های بزرگ آمریکایی برای برطرف تحریم های هواوی

بنابر گزارش رویترز، سران چند شرکت بزرگ آمریکایی فعال در زمینه نیمه هادی مانند اینتل، کوالکام و زایس، ملاقاتی را طی چند هفته گذشته با مسئولین وزارت بازرگانی ایالات متحده ترتیب داده اند تا در مورد تحریم هواوی و اثراتد منفی آن بر اقتصاد ایالات متحده به بحث و گفتگو بپردازند.

از اواخر اردیبهشت ماه گذشته وزارت بازرگانی ایالات متحده در اقدامی بزرگ، هواوی را از خرید تجهیزات، خدمات و نرم افزارهای شرکت های آمریکایی منع نموده است.

در جلسه ای که سران شرکت های مذکور با مسئولین دولت آمریکا ترتیب داده اند بیشتر بر روی تشریح و شفاف سازی این موضوع تأکید شده که محصولات شرکت هواوی شامل گوشی های هوشمند و کامپیوترهای سرور، از قطعاتی استفاده می نمایند که جنبه عمومی داشته و جای هیچ نگرانی در مورد عدم رعایت مسائل امنیتی در آنها وجود ندارد.

از 70 میلیارد دلاری که شرکت هواوی در سال 2018 برای خرید قطعات مصرفی در تجهیزات خود هزینه نموده، در حدود 11 میلیارد دلار آن از شرکت های آمریکایی شامل کوالکام، اینتل و مایکرون بوده است که این نشان از اهمیت هوآوی به عنوان یکی از مشتریان کلیدی این شرکت هاست.

در همین زمینه آقای اندرو ویلیامسون، معاون ارشد شرکت هواوی در جریان مصاحبه ای در مکزیک اعلام نموده که هواوی از هیچ فرد یا مجموعه ای درخواستی برای لابی کردن جهت برطرف تحریم ها نداشته است:

آنها این تصمیم را با میل خودشان گرفته اند؛ برای بسیاری از آنها هواوی یکی از بزرگترین مشتریان است.

در خاتمه آقای ویلیامسون به این مورد نیز اشاره نموده که خود شرکت های آمریکایی بهتر از هر کسی می دانند که قطع روابط تجاری با هواوی برای آنها عواقب فاجعه باری خواهد داشت.

به هر حال شرکت های آمریکایی در حال کوشش برای رسیدن به راهکاری مناسب در جهت کاهش یا برطرف تحریم های هواوی هستند تا علاوه بر کاهش ضررهای خود، یکی از بزرگترین مشتریان خود را همچنان در دسترس داشته باشند و بتوانند به فروش محصولات خود به هواوی ادامه دهند.

2121

منبع: خبرآنلاین

به "کوشش شرکت های بزرگ آمریکایی برای برطرف تحریم های هواوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش شرکت های بزرگ آمریکایی برای برطرف تحریم های هواوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید