تملک پلاک های اطراف عمارت مفخم نیازمند حداقل 3 سال زمان

به گزارش وبلاگ نصرت، خبرنگاران/خراسان شمالی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: تملک پلاک های اطراف عمارت مفخم نیازمند حداقل سه سال زمان است.

تملک پلاک های اطراف عمارت مفخم نیازمند حداقل 3 سال زمان

علی اکبر وحدتی در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ نصرت با اشاره به اینکه تفاهم نامه ای میان شهرداری بجنورد و این اداره کل برای تملک اراضی اطراف این بنای تاریخی منعقد شده است، اضافه کرد: در گذشته شهرداری بجنورد برای تملک این اراضی و عملیات بعد از تملک طرح هایی را داشته است که بعد از انعقاد این تفاهم نامه در این طرح ها بازنگری هایی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: با تملک این اراضی توسط این اداره کل و شهرداری، امتیازاتی به شهرداری نیز داده خواهد شد تا فضاهایی همچون خدماتی و مرکز فروش سوغات ایجاد گردد و البته این اداره کل طرح احیاء باغی که در گذشته در این محل بوده با همان شرایط قدیمی اجرا کند.

وحدتی اظهار کرد: در سال های گذشته چندین هزار متر از اراضی این منطقه توسط این اداره کل آزاده شده که هنوز بعضی از آن ها تخریب نشده است و هنوز آزادسازی 51 پلاک باقی مانده است.

وی با بیان اینکه طی پی گیری های صورت گرفته این تعداد از پلاک باید طی پنج فاز آزاد گردد، توضیح داد: در فاز نخست 9 پلاک آزاد می گردد که با ازادسازی این پلاک ها کل خیابان از محل 32 متری با کوچه ادیب متعلق به این اداره کل می گردد. در فاز دوم 16 پلاک، در فاز سوم پنج پلاک، در فاز چهارم 21 پلاک و در فاز پنجم بیمارستان امام رضا(ع) آزادسازی می گردد. تملک بیمارستان امام رضا(ع) تا ساخت بیمارستان جدید و انتقال زیرساخت های این بیمارستان به این مکان امکان پذیر نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تملک پلاک های اطراف عمارت مفخم نیازمند حداقل 3 سال زمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تملک پلاک های اطراف عمارت مفخم نیازمند حداقل 3 سال زمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید