تمهیدات بانک ها برای مقابله با کرونا تشریح شد، فوت یک کارمند بانک در استان

به گزارش وبلاگ نصرت، خبرنگاران/مرکزی مدیرشعب بانک ملی استان مرکزی گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا، تمهیدات لازم جهت کاهش شیوع این ویروس در شعب بانک های استان اتخاذ شده است.

تمهیدات بانک ها برای مقابله با کرونا تشریح شد، فوت یک کارمند بانک در استان

مدیر شعب بانک ملی استان مرکزی گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا، تمهیدات لازم جهت کاهش شیوع این ویروس در شعب بانک های استان اتخاذ شده است.

احمد ملکی راد روز چهارشنبه بیست و یکم اسفندماه در جمع وبلاگ نصرت اظهار کرد: بانک ها به سبب نقل و انتقال وجوه نقد، یکی از اماکن پرخطر برای انتقال ویروس کرونا هستند و تعداد زیادی از همکاران در سطح کشور و استان مرکزی متاسفانه به سبب همین ویروس جان خود را از دست داده اند. تا به امروز در استان مرکزی یک نفر از کارمندان بانک جان خود را از دست داده و تقریبا 8 نفر به این ویروس مبتلا هستند که البته در استراحت و مرخصی اجباری هستند.

وی اضافه کرد: طبق نامه بانک مرکزی به تمامی بانک ها، از فردا بانک ها باید از دریافت و پرداخت هرگونه وجه نقد و ارتباط فیزیکی در بانک جلوگیری نمایند و در این راستا سقف انتقال وجه از 30 میلیون ریال به 100 میلیون ریال افزایش پیدا نموده است.

مدیر شعب بانک ملی استان مرکزی توضیح داد: دستگاه های خودپرداز در صبح و عصر و پیشخوان بانک ها، تحویل داران و سالن های مشتری به صورت مستمر هر روز دو الی سه نوبت به منظور کاهش شیوع ویروس کرونا ضدعفونی می شوند همچنین برای صندلی ارتباط مشتری با متصدی بانک نیز از نایلون های مخصوص استفاده شده است.

ملکی راد در مورد توزیع پول نقد برای نوروز گفت: طبق دستورالعمل ابلاغی، توزیع پول نقد حتی به وسیله خودپرداز ممنوع شده و امکان کاهش دریافت وجه نقد از 500 هزارتومان به 200 هزارتومان از خودپرداز وجود دارد تا پول نقد کمتر در دست مردم باشد.

وی ضمن درخواست از مردم و کسبه برای استفاده از دستگاه کارتخوان گفت: بعضی دستگاه های خود دریافت در سطح شهر وجود دارد که مردم می توانند برای واریز وجوه نقد خود از این دستگاه ها استفاده نمایند.

مدیرشعب بانک ملی استان مرکزی گفت: در مورد تسهیلاتی که اصناف و تولیدنمایندگان دریافت نموده اند اما به دلیل شرایط مالی ایجاد شده به سبب کرونا توان بازپرداخت آن را ندارند، سررسید پرداخت تسهیلات ماه های اسفند 98، فروردین و اردیبهشت 99 به پایان دوره تسهیلات موکول شده است و همچنین تسهیلات افرادی که مهلت تسویه تسهیلات آنها در اسفندماه بوده نیز به پایان خرداد 99 موکول شده اند.

ملکی راد گفت: فعالیت شعب استان مرکزی در نوبت عصر تعطیل شده و ساعات کار شعب برای کارکنان مانند گذشته از ساعت 7 تا 14.30 و برای مشتریان از 7.30 تا 13.30 است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تمهیدات بانک ها برای مقابله با کرونا تشریح شد، فوت یک کارمند بانک در استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمهیدات بانک ها برای مقابله با کرونا تشریح شد، فوت یک کارمند بانک در استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید