تور کتاب و دانایی در گناباد برگزار گردید

به گزارش وبلاگ نصرت، مدیر پایگاه میراث جهانی قنات قصبه گناباد گفت: تور کتاب و دانایی با همکاری پایگاه جهانی قنات قصبه گناباد، اداره کتابخانه های عمومی (کتابخانه شهید ابدی) و دبستان تابش علم برگزار گردید.

تور کتاب و دانایی در گناباد برگزار گردید

بهگزارش وبلاگ نصرت به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، رسول صنوبری امروز سه شنبه 21 آبان 98 با اعلام این خبر گفت: در این تور یک روزه، معرفی کتاب قنات مظهر روشنایی به صورت خلاقانه انجام شد.

او ادامه داد: دانش آموزان در این تور کاردستی چرخ چاه و میله چاه های قنات را ساختند و تحریر کتاب قصه، ساخت نشریه دیواری با موضوع قنات و همچنین نوشتن نامه به نویسنده کتاب را انجام دادند.

صنوبری اظهار کرد: هم چنین دانش آموزان به روخوانی و معرفی بخش از کتاب پرداختند و با کاردستی های خود نحوه عملکرد قنات را نشان دادند.

او یادآور شد: آشنایی دانش آموزان با میراث فرهنگی به عنوان پشتوانه فرهنگی و هویتی از جمله کارکردهای برگزاری این تورهاست که در دستور کار قرار گرفته و اجرایی شده است.

مدیر پایگاه میراث جهانی قنات قصبه گناباد تاکید نمود: دانش آموزان به عنوان نسل آینده ساز این کشور می توانند نقش مهمی در حفظ و نگهداری میراث فرهنگی داشته باشند.

تاکنون 250 اثر از شهرستان گناباد شناسایی و 146 اثر در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده و قنات قصبه گناباد سال 1395 در فهرست میراث جهانی ثبت شده است.

شهرستان 89هزار نفری گناباد در 287 کیلومتری جنوب مشهد قرار گرفته است.

منبع: میراث آریا

به "تور کتاب و دانایی در گناباد برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور کتاب و دانایی در گناباد برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید