فراوری زعفران در یکی از روستاهای کرمانشاه

در استان کرمانشاه کشت زعفران طی سالیان اخیر در سطح استان رواج یافته است ولی فراوری این محصول به صورت برجسته تر در روستای شاهینی که در محدوده جاده اصلی کرمانشاه به سمت کامیاران و اورامانات واقع شده، بیشتر دیده می گردد.

فراوری زعفران در یکی از روستاهای کرمانشاه

به گزارش خبرنگاران، کمبود آب طی سالهای اخیر و آشنایی مردم مناطق مختلف با کاشت محصولات جدید و بعضا استراتژیک در کنار ایجاد راههای سهل تر برای فروش محصولات و ارزش افزوده برخی محصولات، اهالی روستاها و شهرهای دور و نزدیک را به کاشت انواع گیاهان سوق داده است؛ گیاهانی که بعضا هیچ سابقه ای در آن منطقه نداشته و دو نمونه بسیار مشهور آن، خانواده پرشمار گیاهان دارویی و زعفران است.

کاشت زعفران در طول 10 سال اخیر در استانهای غربی کشور با رشد قابل توجهی روبه رو بوده است و کیفیت این محصول نیز بر اساس ادعای کشاورزان و فروشندگان محصول نه تنها کمتر از مناطق شرقی و شمال کشور نیست، بلکه گاه بیشتر هم هست. در استان کرمانشاه کشت زعفران طی سالیان اخیر در سطح استان رواج یافته است ولی تولید این محصول به صورت برجسته تر در روستای شاهینی که در محدوده جاده اصلی کرمانشاه به سمت کامیاران و اورامانات واقع شده، بیشتر دیده می گردد.

جمعیت روستای شاهینی بیش از 540 نفر و شغل اصلی مردم این روستا به دلیل دارا بودن خاک حاصلخیز و منابع غنی آبهای سطحی و زیرزمینی اکثرا کشاورزی و دامداری است؛ عمده محصولات تولیدی بخش کشاورزی هم شامل گندم، کلزا، ذرت، چغندر، گوجه فرنگی، نخود و جو است که در سنوات اخیر و از سال 1390 زعفران نیز به آن اضافه شده است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اعلام حمایت از کشت و بسته بندی گیاهان استراتژیک درنقاط مختلف کشور به خبرنگاران، می گوید: صندوق کارآفرینی امید با حمایت از پشتیبانان مشاغل خانگی و کارگاهی، کسب و کارهای خرد و کوچک را به لحاظ تامین مواد اولیه و تامین بازار فروش حمایت می نماید.

او درباره کشت زعفران در منطقه شاهینی کرمانشاه، می گوید: صرفنظر از تلاش و تلاش اهالی روستای شاهینی به خصوص بانوان این روستا ما تاکنون زمینه ایجاد اشتغال برای 25 نفر را فراهم نموده ایم؛ به نحوی که 1400 میلیون ریال تسهیلات بابت کشت و تولید پیاز زعفران و 1300 میلیون ریال تسهیلات به منظور تولید و بسته بندی زعفران اختصاص دادیم که به اشتغالزایی 25 نفر در این منطقه منجر شده است.

به گفته نوراله زاده، کیفیت بسته بندی زعفران شاهینی با وجود نوپا بودن کشت این محصول در استان کرمانشاه، هم سطح با استانهای پیشرو و یا حتی مناسب تر از آنها است، چرا که تولید نمایندگان سود کمتر را به منظور جلب رضایت مشتریان انتخاب نموده و به منظور به دست آوردن بازار فروش، مبلغ بیشتری از سود را هزینه می نمایند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید درباره عرضه و فروش زعفران مردم شاهینی می گوید: بازاریابی و فروش محصولات در همه عرصه های تولیدی از جمله زعفران از جمله موضوعاتی است که به آن توجه داریم. زعفران استان کرمانشاه ابتدا به صورت فله ای در بازار به فروش می رسید ولی مشکلاتی از قبیل درخواست خرید با قیمتهای پایین و عدم اعتماد و اطمینان مشتریان باعث شد تا شیوه حمایت خود را تغییر دهیم.

وی طرح پشتیبان را یکی از روشهای حمایت صندوق عنوان نموده و می افزاید: در این طرح، فرد پشتیبان علاوه بر حمایت از تولیدنمایندگان خرد، در عرضه و فروش محصول نیز به تولیدنمایندگان یاری می نماید. در واقع به منظور تسهیل در امر فروش و بازاریابی، فرد پشتیبان ابتدا نسبت به تشکیل تعاونی تولید و بسته بندی اقدام می نماید و سپس با طی کردن مراحل قانونی و اخذ مجوزهای لازم، پروانه بهداشتی آن ثبت می گردد.

به گفته مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، پشتیبان طرح کاشت و تولید و بسته بندی زعفران ضمن حمایت از افراد تحت پوشش، مشاوره های لازم را برای بهبود وضعیت محصولات آنها ارائه می نماید به نحوی که در طرح پشتیبان زعفران روستای شاهینی 40 نفر از افراد تحت پوشش در کاشت و برداشت زعفران و یک نفر هم در حوزه تولید و بسته بندی مشغول کار شده اند.

به گزارش خبرنگاران، کشاورزی در کشور ما سابقه طولانی و دیرینه ای دارد و به دلیل ارتباط تنگاتنگ با تامین غذای انسان، یک فعالیت استراتژیک شناخته می گردد؛ با این وجود در سالهای گذشته بحران آب، بخش اعظمی از فعالیتهای کشاورزی را تحت تاثیر قرار داده است.با توجه به آن که در شرایط حاضر بسیاری از مناطق کشور با معضل کم آبی و خشکسالی روبه رو است، کشت محصولاتی نظیر زعفران علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار و برطرف بیکاری در مناطق محروم و روستایی، صرفه اقتصادی بالایی به لحاظ صادرات و ارزآوری برای کشور دارد.محصول استراتژیک زعفران علاوه بر مصرف در صنایع غذایی یک گیاه دارویی هم هست که در مناطق خشک عمل می آید و در صورت فراهم شدن امکانات و شرایط لازم در کشت و تولید می تواند جایگزین مناسبی برای محصولاتی باشد که احتیاج به آب بیشتری دارند.

به گفته دبیر ستاد گیاهان دارویی با وجود آن که 92 درصد زعفران جهان در ایران کشت می گردد ولی این محصول به صورت خام صادر می گردد در حالی که می توانیم با فرآوری آن ارزش افزوده بالاتری کسب کنیم. معاون وزیر جهاد کشاورزی نیز وجود کشاورزان خرد و نبود نقدینگی را دو چالش پیش روی تولید زعفران عنوان نموده و می گوید: تشکل های کشاورزی باید یاری نمایند کارگاه هایی درست گردد که با انتقال دانش و فناوری زمینه تولید و تولید زعفران در داخل به شکل مطلوبی صورت گیرد.در طرح پشتیبان صندوق کارآفرینی امید که طی سالهای اخیر گسترش قابل توجهی داشته، فرد پشتیبان با حمایت از تولیدنمایندگان خرد، ضمن ارائه مواد اولیه به آنها برای تکمیل تولید و بسته بندی کالاهای تولیدی تلاش نموده و در فروش محصولات نیز دخالت دارد.

بر اساس آمار گمرک ایران از تجارت خارجی، صادرات زعفران ایران در امسال با افزایش 55 درصدی همراه بوده است. هم اکنون زعفران ایران به بیش از 46 کشور جهان صادر می گردد و کشورهای امارات، اسپانیا، چین، هندوستان و آلمان عمده ترین متقاضیان زعفران ایرانی به شمار می روند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فراوری زعفران در یکی از روستاهای کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری زعفران در یکی از روستاهای کرمانشاه"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید