جاسوسی از هزاران کاربری که بازی دانلود کردند!

به گفته یک پژوهشگر امنیتی، بالغ بر نیم میلیون کاربر با دانلود اپلیکیشن های بازی در فروشگاه آنلاین گوگل پلی استور در معرض یک جاسوس افزار قرار گرفته اند.

جاسوسی از هزاران کاربری که بازی دانلود کردند!

به گزارش خبرنگاران، لوکا استفانکو به عنوان یکی از پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری به تازگی گزارشی را منتشر نموده است که نشان می دهد آن دسته از کاربرانی که اپلیکیشن و برنامه های بازی بخصوص ماشین بازی موبایلی را از درگاه و فروشگاه آنلاین و اینترنتی دانلود نموده اند، در حقیقت یک بدافزار جاسوسی را روی دستگاه الکترونیکی و گوشی هوشمند خود نصب نموده اند.

این محقق امنیتی که نتایج یافته های خود را روی صفحه کاربری خود در توییتر به نماش عموم کاربران گذاشت، در ادامه به تمامی کاربرانی که بازی های موبایلی روی گوشی های خود نصب و دانلود نموده اند، هشدار داد که هرچه زودتر نرم افزار مربوطه را از گوشی پاک نموده و با نصب آنتی ویروس و مراجعه به متخصصان امنیتی برای پاک کردن تمامی ردپاهای موجود بدافزار مربوطه، خطر دسترسی و نفوذ هکرها و مجرمان سایبری به اطلاعات شخصی و حریم خصوصی خود را از بین ببرند.

وی در گزارش خود از 13 بازی موبایلی نام برد و به جزئیات آنها اشاره نمود که حاوی بدافزار و جاسوس افزارهای پیشرفته ای هستند که توسط بیش از 580 هزار کاربر دانلود و دریافت شده اند.

به گفته وی، تمامی کاربرانی که این بازی های دردسرساز و مشکل دار را دانلود نموده، گفته است که پس از نصب پیغامی روی صفحه مبنی بر مشکل نرم افزاری گوشی هوشمند و عدم تطابق نسخه های مورد استفاده آنها نمایش داده می شد که بعد از باز کردن آن خود به خود از برنامه بیرون می آمد.

این در حالی است که در پشت پرده این برنامه، در اصل یک کد از دامنه ای دیگر هم زمان با دانلود اپلیکیشن دانلود می شده و جاسوس افزار مربوطه نیز روی گوشی نصب می شده است تا بتواند به هکرها و مجرمان سایبری پشت پرده ساخت و طراحی این برنامه، اطلاعات مورد نیازشان را تحویل دهد.

هنوز معلوم و معین نشده است که این هکرها چه کسی هستند و با چه هدفی قصد دارند اطلاعات کاربران و قربانیان را به سرقت ببرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جاسوسی از هزاران کاربری که بازی دانلود کردند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاسوسی از هزاران کاربری که بازی دانلود کردند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید