جذاب ترین فولکس واگن های قورباغه ای که تاکنون فراوری شده

به گزارش وبلاگ نصرت، خبرنگاران: صنعت خودروسازی چیزی بیشتر از یک قرن قدمت دارد و گذشت سال ها خودرو ها را با زندگی مردم عجین نموده است. به همین دلیل نیز کافی است تا پا بیرون از منزل بگذاریم و چشم مان به هزاران خودروی رنگ و وارنگ بیافتد که در خیابان ها درمقابل مان رژه می فرایند.

جذاب ترین فولکس واگن های قورباغه ای که تاکنون فراوری شده

در نتیجه خودرو تنها به عنوان وسیله ای آهنی که اسباب حمل و نقل انسان را فراهم می نماید شناخته نمی شود و مالکین زیادی را سراغ داریم که به خودروی خود عشق می ورزند و حسابی هوایش را دارند.

این امر باعث شده تا خاطره های خوبی از خودرو ها در ذهن مان ماندگار شود و خودرو های قدیمی زیادی را سراغ داشته باشیم که گذشت زمان آن ها را به خودرو های خاطره سازی تبدیل نموده است. یکی از معرو ف ترین این خودرو ها که در میان ما ایرانی ها صندلی خاصی دارد و مردمان دیگر کشور ها نیز حسابی آن را می شناسند خودروی فولکس واگن قورباغه ای است.

جالب است بدانید فولکس واگن قورباغه ای را مردم دیگر کشور ها با نام فولکس واگن بیتِل (Volkswagen Beetle)، (فولکس واگن سوسک) نیز می شناسند و همان گونه که از نام این خودرو پیدا است شرکت معظم فولکس واگن ساخت و فراوری آن را بر عهده داشته است. فولکس واگن قورباغه ای اولین بار در سال 1938 با نام فولکس واگن تیپ یک (Volkswagen Type One) فراوری شد و هدف ساخت آن فراوری خودرویی بسیار خوش قیمت و جادار با سرعت مناسب بود و همین ایده باعث محبوبیت فولکس واگن قورباغه ای شد.

این خودرو محبوبیتی بیشتر از حد انتظار داشت و باعث شد تا مدل های مختلفی از آن را در بازار ببینیم، فولکس واگن قورباغه ای از سال 1938 تا 2003 به صورت انبوه فراوری شد و یکی از پرفروش ترین خودرو های تاریخ صنعت خودروسازی به حساب می آید.

با این حساب باتوجه به خاطره های خوشی که ما ایرانی ها از فولکس واگن قورباغه ای داریم و انواع مختلفی که از این خودرو فراوری شده است در ادامه خالی از لطف نیست اگر با هم نگاهی به جذاب ترین مدل های فولکس واگن قورباغه ای داشته باشیم.

فولکس واگن قورباغه ای مدرن کروکی (Modern Convertible Beetle)

فراوری فولکس واگن قورباغه ای در بازه زمانی 65 سال انجام شد و کاملاً منطقی است که در این مدت زمان، فولکس واگن، نسخه ای کروکی نیز از این خودروی قورباغه ای روانه بازار کند. مدل کلاسیک فولکس واگن قورباغه ای کروکی طرفداران زیادی پیدا کرد و به یکی از جذاب ترین مدل های این خودرو تبدیل شد. در نتیجه در سال 2013 فولکس واگن دستی به سروروی فولکس واگن قورباغه ای کلاسیک کروکی کشید و مدل مدرن و جدید این خودرو را معرفی کرد.

مدل جدید فولکس واگن قورباغه ای کروکی به لحاظ طراحی دستخوش بهینه سازی های زیادی شده بود و به لحاظ فنی نیز با پیشرانه های مختلفی عرضه شد تا نظر طرفداران این خودروی کلاسیک را به خود جلب کند. این خودرو نسبت به مدل کلاسیک خود از قدرت بیشتری برخوردار بود و به رغم طراحی مدرن و امروزی، سبک و سیاق طراحی کلاسیک فولکس واگن قورباغه ای کروکی در آن رعایت شده بود.

فولکس واگن قورباغه ای اصلی (THE ORIGINAL Beetle)

همه چیز از اولین مدل فولکس واگن قورباغه ای آغاز شد و این مدل از فولکس واگن را در ایران بیشتر از دیگر مدل های آن شاهد بودیم، در نتیجه امکان ندارد از جذاب ترین فولکس واگن های قورباغه ای صحبت کنیم و اشاره ای به مدل اصلی این خودرو خاطره انگیز نداشته باشیم. جالب است بدانید مدل اصلی این خودرو به لحاظ فراوری نیز رکورد های زیادی را در صنعت خودروسازی جابجا نموده است و اولین دستگاه از فولکس واگن قورباغه ای اصلی در سال 1938 ساخته شد و فراوری این خودرو از آن موقع تا سال 2003 ادامه پیدا کرد و در این سال آخرین دستگاه از مدل اصلی فولکس واگن قورباغه ای در مکزیک فراوری شد.

همان گونه که اشاره نمودیم دلایل زیادی برای محبوبیت مدل اصلی فولکس واگن قورباغه ای وجود دارد و یکی از مهم ترین این دلیل ها نگهداری و تعمیر راحت این خودرو است. از طرف دیگر اگر از ریش سفید های فامیل بپرسید حتماً به شما می گویند که فولکس واگن قورباغه ای انصافاً رانندگی راحتی نیز داشت و این موارد باعث شد تا تعریف و تمجید های این خودرو دهان به دهان میان طرفداران خودرو بچرخد و آوازه ای جهانی را برای مدل اصلی فولکس واگن قورباغه ای ببینیم.

فولکس واگن قورباغه ای با ها (BAJA BEETLE)

برای شما از رانندگی راحت و دلچسب فولکس واگن قورباغه ای گفتیم و شاید جالب باشد بدانید محبوبیت این خودرو به جایی رسید که این خودرو به مسابقه های رالی نیز راه پیدا کرد. جالب اینجاست که فولکس واگن قورباغه ای یک خودروی معمولی برای مسابقه های رالی نبود و در این مسابقات حرف های زیادی برای گفتن داشت.

در نتیجه در دهه 70 میلادی علاقه مندان مسابقات رالی دستی به سروروی فولکس واگن قورباغه ای کشیدند و مدلی از آن را با نام باها روانه پیست های رالی کردند. پس از دهه 70 میلادی دوران شکوه فولکس واگن قورباغه ای در میادین رالی به سرانجام رسید، اما امکانات این خودرو باعث شد تا هنوز هم گاهی اوقات در مسابقه های رالی غیررسمی شاهد مدل هایی از فولکس واگن قورباغه ای باشیم که مخصوص رالی بهینه سازی شده اند.

فولکس واگن قورباغه ای سوپر (THE SUPER BEETLE)

این خودرو در واقع نسخه بزرگ تر فولکس واگن قورباغه ای به حساب می آید و به لحاظ فنی نیز شاهد بهینه سازی هایی بود. فولکس واگن قورباغه ای سوپر به لحاظ طراحی تفاوت های چندانی با مدل اصلی این خودرو نداشت و به همین دلیل نیز جذابیت های بصری این خودرو نمی توانست نظر طرفداران را جلب کند. اما در کمال تعجب نسخه بزرگ تر فولکس واگن قورباغه ای به فروش چشمگیری در بازار دست پیدا کرد.

اگر خاطرتان باشد پیشرانه فولکس واگن قورباغه ای در قسمت عقب خودرو تعبیه شده بود و به همین دلیل نیز کاپوت جلوی این خودرو در واقع نقش صندوق را بازی می کرد تا راننده و سرنشین ها داخل آن لوازم بگذارند. به این ترتیب از آنجایی که فولکس واگن قورباغه ای سوپر ابعاد بزرگ تری نسبت به نسخه معمولی این خودرو داشت، صندوق جلوی آن هم بزرگ تر بود و این قضیه به محبوب تر شدن مدل سوپر این خودرو یاری زیادی کرد.

فولکس واگن قورباغه ای کروکی اصلی (Original Convertible Beetle)

در بالا برای شما از مدل مدرن فولکس واگن قورباغه ای کروکی گفتیم، در این قسمت نیز نوبت به مدل اصلی این خودرو رسیده است. داستان فراوری مدل کروکی فولکس واگن قورباغه ای به افزایش علاقه طرفداران خودرو به اتومبیل های بدون سقف و روباز برمی شود، این علاقه فولکس واگن را به این فکر انداخت تا در دهه 60 میلادی مدل کروکی این خودروی محبوب را روانه بازار کند.

فولکس واگن قورباغه ای کروکی بیشتر از چیزی که فولکس واگن فکر می کرد در میان طرفداران خودرو محبوب شد و کار به جایی کشید که دیگر بزرگان خودروسازی نیز به فکر ساخت مدل های بیشتری از خودرو های کروکی بیافتند. جالب اینجاست که رقبای فولکس واگن خودرو های کروکی جذاب تری را روانه بازار کردند، اما محبوبیت فولکس واگن قورباغه ای کروکی به اندازه ای بود که در زمان خودش هیچ خوردوی کروکی چنین محبوبیتی را پیدا نکرد.

این خودرو توانست نظر راننده هایی که به خودرو های کروکی علاقه نداشتند را نیز به خود جلب کند و این قضیه نیز افزایش محبوبیت فولکس واگن قورباغه ای کروکی را به دنبال داشت.

فولکس واگن قورباغه ای هِربی لاو باگ (HERBIE THE LOVE BUG)

در ابتدا برای شما از تأثیر صنعت خودروسازی در زندگی انسان ها گفتیم و همان گونه که حتماً درجریان هستید خودرو ها به فرهنگ مردم کشور های مختلف نیز راه پیدا نموده اند و تاکنون فیلم های زیادی با موضوع خودرو ها ساخته شده اند. در این زمینه برای مثال می توان به مجموعه فیلم های سریع و خشن اشاره نمود که نسخه های آن یکی پس از دیگری رکورد فروش را جابجا می نماید. جالب است بدانید محبوبیت فولکس واگن در میان مردم کشور های مختلف باعث شد تا این خودرو به شخصیتی مهم در یک فیلم سینمایی تبدیل شود.

فولکس واگن قورباغه ای بیشتر از چیزی که فکرش را بکنید در فیلم های سینمایی مختلف حضور داشته است، اما مهم ترین این فیلم ها را می توان فیلم هربی، (Herbie)، محصول سال 1968 دانست. فولکس واگن قورباغه ای در این فیلم نقش اول را بر عهده دارد و در قالب یک خودروی مهربان و هوشمند به انسان ها یاری می نماید.

این فیلم ساخت شرکت معروف والت دیزنی بود و سازندگان آن که به خوبی از محبوبیت فولکس واگن قورباغه ای باخبر بودند، این خودرو را برای این فیلم انتخاب کردند. از طرف دیگر از آنجایی که فیلم هربی با موضوع نوجوان ها و بچه ها ساخته می شد، انتخاب فولکس واگن قورباغه ای به عنوان خودرویی که طراحی آن با سلیقه بچه ها سازگاری دارد نیز انتخاب کاملاً منطقی نظر میرسد. گفتنی است مدل اصلی خودرویی که در این فیلم استفاده شد فولکس واگن قورباغه ای باگ (حشره) (Bug BEETLE)، است که در ادامه به این خودرو نیز اشاره خواهیم کرد.

فولکس واگن قورباغه ای جدید (The New Beetle)

آوازه فولکس واگن قورباغه ای عمر فراوری این خودرو را به دهه 90 میلادی کشاند، اما انصافاً باید گفت طراحی خودرو ها در آن موقع تغییرات زیادی نسبت به مدل اصلی فولکس واگن قورباغه ای پیدا نموده بود و به همین دلیل نیز فولکس واگن، مدل جدیدی از خودروی قورباغه ای خود را با طراحی تازه و نسبتاً متفاوت روانه بازار کرد.

طبق معمول باز هم طراحی این مدل جدید از فولکس واگن قورباغه ای به دل طرفداران خودرو نشست و شاهد فروش خوب مدل جدید این خودرو بودیم. ناگفته نماند فولکس واگن تنها به لحاظ زیبایی و طراحی دستی به سر فولکس واگن قورباغه ای نکشیده بود و این خودرو به لحاظ زیباشناختی نیز حرف های زیادی برای گفتن داشت و در عرض تنها 7.3 ثانیه به سرعتی برابر با یک صد کیلومتر در ساعت دست پیدا می کرد.

فولکس واگن قورباغه ای توربو اس (Volkswagen Beetle Turbo S)

اگر خاطرتان باشد در این فهرست به فولکس واگن قورباغه ای باها، اشاره نمودیم که برای مسابقات رالی بهینه سازی شده بود و برای شما گفتیم که این خودرو طرفداران زیادی در مسابقات رالی پیدا کرد. در نتیجه فولکس واگن که موفقیت خودروی قورباغه ای خود را در مسابقه های رالی دیده بود به فکر ساخت مدل حرفه ای تر این خودرو برای راندن در سرعت های زیاد افتاد. خودرویی که از آن صحبت می کنیم با نام فولکس واگن قورباغه ای توربو اس، نامیده شد و پیشرانه ای از نوع 1.8T را در آن شاهد بودیم.

به لطف این پیشرانه و بهینه سازی هایی که در فولکس قورباغه ای توربو اس اعمال شده بود این خودرو به مسابقه های اتومبیل رانی هم راه پیدا کرد و در دنیای سرعت نیز حرف های زیادی را عنوان کرد.

فولکس واگن قورباغه ای توربو اس در عرض 6.7 ثانیه چیزی نزدیک به یک صد کیلومتر سرعت می گرفت و به راحتی به سرعتی حدود 210 کیلومتر در ساعت دست پیدا می کرد که چنین سرعتی برای این خودرو واقعاً چشم گیر به نظر می رسید.

فولکس واگن قورباغه ای با ظاهری مدرن (volkswagen beetle Modern)

حتماً شما هم واژه نوستالژی به گوش تان خورده است و می دانید که این واژه از احساسی غم انگیز همراه با شادی به اشیا، اشخاص و موقعیت های گذشته حکایت دارد. انصافاً باید گفت فولکس واگن قورباغه ای مصداق کامل نوستالژی است و به همین دلیل نیز طرفداران زیادی وجود داشتند که به رغم پیشرفت های فناوری، باز هم دل شان برای همان فولکس واگن قدیمی و جذاب تنگ شده بود.

به همین دلیل نیز فولکس واگن برای اینکه دل طرفداران خودروی قورباغه ای کلاسیک خودش را بدست آورد در سال 2012 یک مدل دیگر از فولکس واگن قورباغه ای را با طراحی نسبتاً مدرن روانه بازار کرد. این خودرو به لحاظ طراحی به ریشه های اصلی فولکس واگن قورباغه ای پایبند مانده بود و به همین دلیل نیز به سرعت به یکی از خودرو های پرفروش فولکس واگن تبدیل شد.

فولکس واگن مدعی بود طراحان این برند سعی زیادی انجام دادند تا حالت نوستالژی و خاطره انگیز فولگس واگن قورباغه ای اصلی در مدل مدرن و 2012 این خودرو نیز حفظ شود. به این نکته هم اشاره کنیم که فولکس واگن قورباغه ای مدرن به لحاظ امکانات حرف های زیادی برای گفتن داشت و کلاچ دوگانه، جعبه گیربکس اتوماتیک و پیشرانه تی. دی. آی (TDI) را می توان از ویژگی های فنی این خودروی زیبا و دوست داشتنی نام برد.

فولکس واگن قورباغه ای باگ (volkswagen beetle Bug)

در بالا برای شما از فولکس واگن قورباغه ای هِربی لاو باگ گفتیم و در همان جا وعده دادیم که به مدل اصلی این خودرو، فولکس واگن قورباغه ای باگ، اشاره کنیم. این خودرو به لحاظ طراحی و ظاهر به عنوان یکی از معروف ترین فولکس واگن های قورباغه ای شناخته می شود و بیراه نگفته ایم اگر ادعا کنیم فولکس واگن قورباغه ای باگ، معروف ترین خودرو در صنعت خودروسازی به حساب می آید.

در این قسمت به سرانجام فهرست جذاب ترین فولکس واگن های قورباغه ای رسیدیم، از آنجایی که از یکی از خاطره انگیزترین خودرو هایی خارجی صحبت می کنیم که در ایران هم طرفداران زیادی دارد، مطمئن هستیم شما هم خاطره های خوشی را از این خودرو های قورباغه ای بامزه و دوست داشتنی به یاد دارید. با این حساب پیشنهاد می کنیم در قسمت نظرات برای ما و دیگر خواننده ها از این خاطرات بگویید و یادی از قدیم ها کنید.

منبع: hotcars

منبع: برترین ها

به "جذاب ترین فولکس واگن های قورباغه ای که تاکنون فراوری شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذاب ترین فولکس واگن های قورباغه ای که تاکنون فراوری شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید