جشنواره ملی پسته در دامغان شروع به کار کرد

به گزارش وبلاگ نصرت، حسن زارع زاده در مصاحبه با خبرنگاران در حاشیه مراسم افتتاحیه همایش ملی پسته ایران در دامغان، ضمن اشاره به شروع این همایش اعلام کرد: همایش ملی پسته برای پنجمین بار در دامغان با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و عضو گروه کشاورزی مجلس شورای اسلامی شروع به کارکرد همچنین باید گفت برای نخستین بار طی ادوار برگزاری این جشنواره، شاهد حضور 9 استان کشور در دامغان هستیم که نشان از استقبال خوب مسئولان از این جشنواره می دهد.

جشنواره ملی پسته در دامغان شروع به کار کرد

وی اضافه نمود: کارگاه های آموزشی ویژه بهره برداران، نشست های تخصصی با سرمایه گذاران و کارشناسان فراوری و عرضه پسته یکی از برنامه های جانبی این جشنواره چهار روزه است.

تقدیر از باغداران نمونه دامغانی

دبیر پنجمین جشنواره ملی پسته ایران –دامغان، گفت: در کنار سخنرانی چهره های کشوری و استانی فعال درزمینهٔ فراوری محصولات کشاورزی و صادرات، برپایی نمایشگاه ادوات و تجهیزات باغداری و کشاورزی به ویژه پسته، مواد غذایی و صنایع دستی شهرستان دامغان و سه استان دیگر در زمره دیگر برنامه های جشنواره پنجم به میزبانی دامغان است.

زارع زاده معرفی جاذبه های فراوان تاریخی دامغان برای جذب هرچه بیشتر گردشگر و میزبانی از تورهای گردشگری را نیز دیگر بخش جشنواره ملی پسته دانست و تأکید کرد: آئین معنوی شکرگزاری محصول پسته نیز در جشنواره اجرا می گردد.

وی اضافه نمود: قرار است در اختتامیه جشنواره ملی پسته که چهار روز دیگر در پارک بانوان دامغان برگزار می گردد از پنج باغدار نمونه دامغانی و سه صادرکننده و فعال اقتصادی این عرصه تقدیر به عمل آید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جشنواره ملی پسته در دامغان شروع به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره ملی پسته در دامغان شروع به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید