حمله تسنیم به مدیرعامل یک نهاد انقلابی به دلیل حضور در سریال لاکچری

به گزارش وبلاگ نصرت، خبرگزاری تسنیم ضمن انتقاد از حضور مدیرعامل یک نهاد فرهنگی انقلاب در یک سریال لاکچری نوشت همراهی مدیر موسسه هنرهای تصویری سوره در سریالی لاکچری و مغایر با سبک زندگی اسلامی-ایرانی چه توجیهی دارد؟

حمله تسنیم به مدیرعامل یک نهاد انقلابی به دلیل حضور در سریال لاکچری

به گزارش وبلاگ نصرت، خبرگزاری تسنیم با بیان این انتقاد نوشت: رسالت فرهنگی حوزه هنری به عنوان یک نهاد فرهنگی و انقلابی این است که آثاری که همسو با فرهنگ و سبک زندگی اسلامی-ایرانی است را در دستور کار فراوری و پخش خود قرار دهد. مدیریت حوزه هنری نیز قبلاً به این موضوع اشاره نموده و گفته است که حوزه هنری در اساسنامه اش دو وظیفه اصلی دارد؛ یکی بخش فراوری محصولات و فراوریات هنری است با آنچه مربوط به انقلاب اسلامی می گردد و در کنار آن وظیفه دیگری دارد که وظیفه آموزش و به اصطلاح امروز تربیت و معرفی نیرو است.

اما موسسه هنرهای تصویری سوره وابسته به حوزه هنری به مدیریت سعید خندق آبادی در سال قبل اقدام به خرید حق پخش فیلم سینمایی هزارپا نموده بود. فیلمی سرشار از شوخی های جنسی و فضایی مغایر با اخلاق و سبک زندگی ایرانی-اسلامی. اقدامی که توسط تسنیم پیگیری و به آن واکنش نشان داده شد.

بعد از آن در ابتدای امسال خبری دیگر منتشر شد که موسسه هنرهای تصویری سوره فیلم سراسر مبتذل رحمان 1400 را در سالن های نمایش خود اکران نموده و کپی رایت پخش این فیلم را در شبکه نمایش خانگی به عهده گرفته است. اتفاقی دیگر که با معیارهای فرهنگی و انقلابی این موسسه هنری و دینی در تناقض است. آنچه که در ادامه نیز رخ داد جالب بود. همان روزها روزنامه فرهیختگان برای پیگیری بحث خرید رایت و پخش رحمان 1400 با سعید خندق آبادی مدیریت مؤسسه هنرهای تصویری سوره تماس گرفت که وی به طرز غافلگیر نماینده ای عصبانی شد و گفت به این سوال پاسخ نمی دهد و گوشی تلفن را قطع کرد.

اما این تناقضات گویا تمامی ندارد و این بار شاهد حضور مدیر این موسسه فرهنگی در مقام یکی از سرمایه گذاران، مدیر طرح و جانشین تهیه نماینده سریالی هستیم که در آن محتوا و فضایی مغایر با سبک زندگی متعارف و متداول مردم در روزهای سخت معیشتی و مالی است. سریالی که تبلیغ سبک زندگی لاکچری و پولداری در آن موج می زند که با متنِ زندگی امروزه مردم کاملاً در تناقض است. سریالی که در آن محتوایی متضاد با ارزش های سبک زندگی اسلامی-ایرانی وجود دارد.

حضور سعید خندق آبادی به عنوان مدیرعامل این موسسه فرهنگی و انقلابی در این سریال این سؤال را ایجاد نموده است که حضور مدیرعامل مؤسسه هنرهای تصویری سوره با این صندلی مهم و فراوریی در چنین سریالی با آن توصیفات چه توجیهی دارد؟

موسسه ای که مسئولیت توزیع بخشی از فراوریات نمایش خانگی را برعهده دارد و در این بازار مکاره فراوریات نامناسب برای خانواده های ایرانی باید حرف اول را جهت تزریق فیلم ها و سریال های مناسب بزند، مدیر آن اینگونه در سریال های نامناسب جولان می دهد.

مسئولان و مدیران حوزه هنری سازمان تبیلغات آیا این بار نیز در برابر این رفتار و اعمال سکوت اختیار می نمایند و برخوردی ندارند؟

منبع: همشهری آنلاین

به "حمله تسنیم به مدیرعامل یک نهاد انقلابی به دلیل حضور در سریال لاکچری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله تسنیم به مدیرعامل یک نهاد انقلابی به دلیل حضور در سریال لاکچری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید