خدمات حضوری کتابخانه ای تا پیش از مهار کووید 19 امکان پذیر نیست

به گزارش وبلاگ نصرت، محمدهادی ناصری طاهری؛ سرپرست روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، در پی انتشار خبر مرحله اول بازگشایی کتابخانه های عمومی سراسر کشور، درباره نحوه بازگشایی کتابخانه های عمومی، گفت: در مرحله اول بازگشایی که از روز 29 اردیبهشت ماه انجام خواهد شد، صرفاً کتابداران و کارکنان کتابخانه های عمومی به صورت نوبتی در شیفت های 4 ساعته در محل کتابخانه حاضر می شوند و ابتدا با همکاری رؤسای شهرستان ها اقدامات اولیه بهداشتی و تجهیز کتابخانه به وسایل و مواد ضدعفونی را انجام خواهند داد.

خدمات حضوری کتابخانه ای تا پیش از مهار کووید 19 امکان پذیر نیست

وی اضافه کرد: اقداماتی نظیر ساماندهی منابع کتابخانه، فعالیت های فضای مجازی و ارائه خدمات غیرحضوری به اعضا، از دیگر خدمات این دوره از بازگشایی خواهد بود.

سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد، اظهار کرد: ارائه خدمات کتابخانه ای حضوری برای اعضا در این زمان به جهت رعایت فاصله گذاری هوشمند اجتماعی امکان پذیر نیست و پس از طی مرحله مهار بیماری کویید 19، با رعایت پروتکل های خاص بهداشتی، خدمات حضوری کتابخانه به اعضا نیز از سر گرفته می گردد.

ناصری درباره تمهیدات لازم برای حفظ سلامت همکاران و کتابداران نیز اضافه کرد: پیش بینی های لازم اجرا شده و مواد ضدعفونی کننده و ماسک و شیلد در اختیار همکاران قرار خواهد گرفت. پروتکل های بهداشتی خاص هم تدوین شده و در اختیار اداره کل های استانی قرار گرفته است. همچنین برای همکارانی که شرایط خاص دارند ازجمله معلولیت و یا بیماری های زمینه ای یا بانوانی که در ماه پایانی بارداری هستند، معافیت حضور درنظر گرفته شده است.

وی با اشاره به مناطقی از کشور که شرایط حاد دارند، گفت: تا امروز با توجه به شرایط و اعلام ستاد ملی کرونا، استان خوزستان شامل بازگشایی در این مرحله نخواهد شد و هر زمان ستاد ملی کرونا نقاط دیگری از کشور را هم معین کند، مطابق اعلام ستاد ملی و استانی کرونا عمل خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "خدمات حضوری کتابخانه ای تا پیش از مهار کووید 19 امکان پذیر نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خدمات حضوری کتابخانه ای تا پیش از مهار کووید 19 امکان پذیر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید