درخواست 2.2 میلیاردی مربی شطرنج مجارستانی برای حضور دائمی در ایران

به گزارش وبلاگ نصرت، فدراسیون شطرنج ایران پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی را به استاد بزرگ مجارستانی ارائه کرده است.

درخواست 2.2 میلیاردی مربی شطرنج مجارستانی برای حضور دائمی در ایران

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ نصرت، درخشش شطرنج بازان ایران در سال های اخیر باعث بالا رفتن سطح توقعات از آنها شده است. این در حالی است که ملی پوشان ایران هیچ وقت نتوانسته اند از حضور دائمی یک سرمربی بهره ببرند.

در چند سال اخیر مربیانی همچون ایوان سوکولوف هلندی و یوگنی میروشنیچنکوی اوکراینی به عنوان سرمربی ایران فعالیت کرده اند، اما حضور آنها به صورت مقطعی بوده و هیچ وقت دائمی نبوده است.

همین موضوع برخی اوقات موضوع صحبت شطرنج بازان جوان و بااستعداد ایرانی بوده است و آنها هر چند از چندگاهی این درخواست را داشته اند که از حضور یک مربی دائمی استفاده کنند.

فدراسیون شطرنج نیز بر همین اساس تلاش هایی را صورت داده که آخرین این تلاش ها مذاکره با پیتر لِکو استاد بزرگ اهل کشور مجارستان است. لکوی که تا چند ماه دیگر 40 ساله می شود، در سوبوتیکای یوگسلاوی به جهان آمده، اما زیر نظر فدراسیون مجارستان رقابت می کند.

مذاکراتی از سوی فدراسیون ایران با پیتر لکو که هم اکنون در رده 71 رنکینگ جهانی است، اجرا شده، اما درخواست بالای پول از این سوی این شطرنج باز مانع از عقد قرارداد دائمی شده است. لکو برای حضور دائمی در ایران مبلغ 175 هزار دلار یعنی مبلغی در حدود 2.2 میلیارد تومان درخواست کرده است که با توجه به بودجه فدراسیون، پرداخت چنین رقمی ممکن نیست.

به همین دلیل حضور دائمی لکو در ایران منتفی است، اما فدراسیون در تلاش است تا بتواند از تجربیات او به صورت مقطعی بهره بگیرد. البته لکو تنها گزینه فدراسیون ایران نیست، بلکه مسئولان کشورمان همچنان به دنبال کمک دریافت از ایوان سوکولوف هستند تا ملی پوشان بتوانند با آمادگی خوبی در رقابت های قهرمانی جهان حضور پیدا کنند.

به گزارش وبلاگ نصرت، پیتر لکو که رده 4 رنکینگ جهانی را نیز در کارنامه دارد، در سال 1994 به عنوان جوانترین استاد بزرگ جهان معرفی گشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "درخواست 2.2 میلیاردی مربی شطرنج مجارستانی برای حضور دائمی در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست 2.2 میلیاردی مربی شطرنج مجارستانی برای حضور دائمی در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید