دست مرزنشینان کرمانشاه از صادرات سوخت کوتاه است

به گزارش وبلاگ نصرت، دبیر اتاق تعاون استان کرمانشاه از اینکه تعاونی ها و خانوارهای مرزنشین استان امکان صادرات سوخت ندارند انتقاد کرد و گفت: مرزنشینان سایر استان های مرزی از سهمیه صادرات سوخت برخودارند، اما این امکان هنوز در کرمانشاه فراهم نشده است.

دست مرزنشینان کرمانشاه از صادرات سوخت کوتاه است

غفار محمدی در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ نصرت، با اشاره به اینکه از دو سال قبل برای چهار استان مرزی غرب کشور شامل کرمانشاه، ایلام، کردستان و آذربایجان غربی سهمیه صادرات سوخت اعلام شد، اضافه کرد: متاسفانه در این مدت مرزنشینان کرمانشاه حتی یک لیتر هم صادرات سوخت نداشتند و امکان استفاده از این فرصت برای آنها فراهم نگردیده است.

وی با بیان اینکه دو سال است انجام این کار در گیر و دار دستگاه های اداری است، اظهار کرد: این کار نیازمند همکاری دستگاه های مختلف است و پیگیری هایی که تاکنون انجام داده ایم به نتیجه نرسیده است.

دبیر اتاق تعاون کرمانشاه توضیح داد: متاسفانه در جلساتی که درباره این موضوعات تصمیم گیری می گردد دعوتی از اتاق تعاون به عمل نمی آید و از همین رو پیگیری ها تاکنون بی نتیجه بوده و این فرصت از دست مرزنشینان کرمانشاه می رود.

وی اظهار کرد: اعلام می نمایند تعاونی های مرزنشین صلاحیت صادرات سوخت را ندارند و این سوال پیش می آی د که چطور فقط مرزنشینان کرمانشاه این صلاحیت را ندارند و سایر استان ها در حال استفاده از این ظرفیت هستند.

به گفته دبیر اتاق تعاون استان کرمانشاه تعاونی ها از این چرخه خارج شدند و این سهمیه صادرات سوخت اکنون به پنج کارگزاری واگذار گردیده که آنها نیز تاکنون موفق به صادرات یک لیتر سوخت هم نگردیده اند.

وی با اشاره به اینکه حدود 120 هزار خانواده در شهرستان های مرزی استان کارت مرزنشینی دارند و از این تعداد به حدود 30 تا 35 هزار خانوار سهمیه صادرات سوخت تعلق می گیرد و می توانند از این سهمیه استفاده نمایند، تاکید نمود: سهمیه ای که برای هر خانواده در نظر گرفته گردیده 500 لیتر در ماه است که می تواند درآمد خوبی عاید این خانوارها بکند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دست مرزنشینان کرمانشاه از صادرات سوخت کوتاه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست مرزنشینان کرمانشاه از صادرات سوخت کوتاه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید