دوربین شخصیت افراد را لو می دهد

یک برنامه ساز تلویزیونی می گوید: مجریانی در تلویزیون بودند که علیرغم سواد و توانایی زیادی که داشتند، به دلیل اینکه با تفاخر با شرکت کننده و مردم حرف می زدند، پس زده شدند.

دوربین شخصیت افراد را لو می دهد

محمدفواد صفاریان پور در گفت وگو با خبرنگاران درباره دسته بندی مسابقات تلویزیونی اظهار کرد: نمونه هایی از انواع مسابقات در ادوار مختلف وجود داشته است؛ برای مثال در گذشته مسابقات تلفنی به روی آنتن می رفت که تقریبا در همه شبکه ها پخش می شد. همچنین یکسری مسابقات میدانی ساخته شد که فراوری سنگینی داشت و ما در بحث تکنیکال، ضعف هایی داشتیم. بعد از مدتی مسابقات میدانی مانند راز سیب به مسابقه های پرسش و پاسخ تبدیل شد.

او با اشاره به مسابقه برنده باش اعلام کرد: در حال حاضر یکی از انواع مسابقه های پرسش و پاسخ، برنده باش است که تلویزیون توانسته از یک نمونه خارجی به نام میلیونر شو، کپی خوب، موفق و استانداردی داشته باشد.

این برنامه ساز تلویزیونی ادامه داد: مسابقات دیگری مانند فرمانده و ... که میدانی است هم به روی آنتن رفته البته ضعف تکنیکال داشته اند اما تجربه ساخت آن ها هم خوب بوده است. ساخت مسابقه احتیاج به هزینه دارد که تلویزیون بودجه کافی برای فراوری ندارد؛ بنابراین دست به دامان اسپانسر می گردد. اگر اسپانسر باشد، مسابقات ساخته خواهد شد وگرنه خلاء آن تا مدت ها در تلویزیون وجود دارد.

صفاریان پور به رفتار مجریان در مسابقات تلویزیونی اشاره نمود و گفت: افراد، بخصوص ستاره ها باید با خودشان کنار بیایند و روی رفتار خود کار نمایند و به یک تشخص فردی و شخصیتی برسند مثل رامبد جوان و مهران مدیری که به این مرحله رسیده اند. طبیعتا نگاه بالا به پایین کسی که مقابل دوربین و مردم و افراد عادی قرار می گیرد و تفاخری که دارد زننده و زشت به نظر می رسد. متاسفانه یا خوشبختانه مردم ما در چنین شرایطی می گویند که فکر نموده کیه؟! این جمله و مساله در ذهن مخاطبانمان نهادینه شده است.

او اضافه نمود: برای مثال مرحوم نوذری هم زمانی که در مسابقه هفته با شرکت نماینده به گونه ای رفتار می کرد که از موضع بالا بود، بیننده پس می زد اما به دلیل سن و سال و عقبه ذهنی که برای مخاطب داشت، برای بیننده ها قابل پذیرش تر از مجریان جوانی بود که موضع بالا به پایین دارند.

صفاریان پور در سرانجام گفت: اگر بسیاری از پرسش های مسابقه را از خود مجری بپرسیم، پاسخش را نمی داند. بنابراین اینکه مجری یا بازیگر به دلیل وجود یک کاغذ پرسش و پاسخ که روبه رویش قرار گرفته است، بخواهد موضع بالا به پایین نسبت به شرکت نماینده داشته باشد، پسندیده نیست. مجریان دیگری هم در تلویزیون بودند که تاحدی با تفاخر با شرکت نماینده و مردم حرف می زدند، بنابراین علیرغم سواد و توانایی زیادی که داشتند، پس زده شدند. در واقع دوربین و مخاطب بی رحم نیستند بلکه بسیار عیان نماینده تربیت و شخصیت فردی هستند که مقابل دوربین قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دوربین شخصیت افراد را لو می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوربین شخصیت افراد را لو می دهد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید