دوچرخه قهرمان ایرانی آسیا را پس گرفتند، دغدغه برای رویدادهای آینده

محمد گنج خانلو دوچرخه سوار تیم امید کشورمان پس از کسب نشان طلای مسابقات جاده قهرمانی آسیا در ازبکستان در گفتگو با خبرنگاران گفت: خدا را شکر در آخرین سال حضورم در رده سنی امید توانستم مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا را بدست بیاورم. در سه سال گذشته هم در این رده سنی مدال گرفتم و امسال بهترین رنگ مدال را کسب کردم. از دوره بعد مسابقات قهرمانی آسیا باید پا به رده سنی بزرگسال بگذارم و امیدوارم در این بخش هم بتوانم پیروز باشم.

دوچرخه قهرمان ایرانی آسیا را پس گرفتند، دغدغه برای رویدادهای آینده

وی افزود: من می توانم برای آخرین بار در رقابت های قهرمانی جهان بخش جاده در رده سنی امید شرکت کنم و امیدوارم بتوانم در آن حضور یابم. اما بحث اصلی اعزام شدن یا نشدن است؟ شاید به خاطر هزینه ها یا هر بهانه دیگری نخواهند تیم را در این رقابت ها شرکت دهند. هر چند سطح رقابت ها سنگین است اما جهت مسابقه خوب است و می توانیم نتیجه هم بگیریم و برای ایران امتیاز کسب کنیم.

گنج خانلو در پاسخ به این سوال که آیا از تجهیزات و تدارکات در نظر گرفته شده برای مسابقات قهرمانی آسیا راضی بودید یا خیر؟، گفت: بله فدراسیون برای مسابقه دوچرخه ای به من دادند که اتفاقاً خیلی خوب بود. این دوچرخه در حد زمان مسابقه در اختیار ما بود و بعد پس گرفته شد! قبلاً هم گفته بودم که چرخ خودم خیلی ایراد داشت و قدرت خرید را هم به دلیل گران شدن تجهیزات دیگر نداشتم. گفته بودم که اگر نتیجه گرفتم این دوچرخه را به من بدهند اما طلا را که گرفتم، دوچرخه را هم پس گرفتند و گفتند که چرخ کم داریم!

وی در همین خصوص ادامه داد: این چرخ هم برای شش سال پیش است و قدیمی است اما دوچرخه خوبی است و کاملاً از نظر سایز و حالت تنه با شرایط فیزیکی خودم و شرایط مسابقه کفی مطابق است.

رکابزن تیم ملی کشورمان پیرامون همراهی تیم سپاهان در فصل جاری رقابت های دوچرخه سواری در سطح قاره ای و بین المللی، گفت: خود باشگاه دوست دارد به یک تور آسیایی برود و وضعیت فنی تیم را بسنجد، اما اینکه دعوت نامه به تیم های ایرانی بدهند یا خیر یک بحث جدا از مسابقه رفتن است. امیدوارم فدراسیون در این خصوص به ما یاری کند تا بتوانیم به یک تور خوب برویم و امتیاز بگیریم.

وی با تشریح برخی ابعاد و شرایط تیم های دیگر قاره آسیا، گفت: همه تیم ها در این مدت مسابقه زیاد رفته اند. تیم ها به حدی مسابقه رفته اند که در حین جهت مسابقه مشخص بود کار تیمی شأن هماهنگ و خوب است. مثلاً هنگ کنگی ها سالی 7 هزار کیلومتر پا می زنند که در نهایت یا در بین سی نفر یا پنجاه نفر قرار می گیرند یا نتیجه نمی گیرند و حذف می شوند اما باز هم به تورها می آیند. با ادامه این روند به طور قطع همین تیم سال های آینده نتیجه خوبی خواهد گرفت.

گنج خانلو در خاتمه گفت: من با فکر مسابقه دادم و با توانایی خودم و با یاری خدا توانستم در آخر خط خودم را به تیم های مطرح برسانم و مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیای جاده سال 2019 را بگیرم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دوچرخه قهرمان ایرانی آسیا را پس گرفتند، دغدغه برای رویدادهای آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوچرخه قهرمان ایرانی آسیا را پس گرفتند، دغدغه برای رویدادهای آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید