رشید، دیگر رشید نیست

به گزارش وبلاگ نصرت، مشکل خانوادگی و البته حضور تکراری در دروازه ذوب آهن باعث گردیده تا مظاهری دیگر آن دروازه بان رشید و آماده گذشته نباشد. او به هوای تازه ای احتیاج دارد، به حضور در تیمی جدید. شاید نام این تیم پرسپولیس باشد.

رشید، دیگر رشید نیست

به گزارش وبلاگ نصرت ،نتایج ذوب آهن در لیگ هجدهم، هیچ کس را امیدوار نمی کند. نه بازیکنان، نه کادر فنی و نه طرفداران این تیم که منتظر بودند درخشش فصل قبل ادامه پیدا کند و ذوب آهن بتواند در قامت یک مدعی ظاهر گردد. این تیم در لیگ برتر، 6 بازی انجام داده و 8 امتیاز کسب نموده. 2 برد، 2 تساوی و 2 شکست حاصل کار ذوب آهن با مربیگری امید نمازی بوده. نتایجی که نه شبیه نتایج فصل قبل است و نه می تواند نمازی و بازیکنان این تیم را از انتقادها مصون نگه دارد.

لیگ را کنار می گذاریم و به جام حذفی می رسیم. باز هم یک نتیجه ضعیف از سوی ذوب آهن و این بار شکست دوباره مقابل پدیده. تیمی که هم در لیگ برتر ذوب آهن را از پیش رو برداشت و هم در جام حذفی این تیم را از دور رقابت ها خارج کرد. ناکامی هایی که یکی از دلایل آن افت رشید مظاهری درون دروازه ذوب آهن است. دروازه بانی که در همه اردوهای تیم ملی طی سه سال اخیر حضور داشته و با ایران به جام جهانی نیز رفته است.

مظاهری در 4 سال اخیر، یکی از بازیکنان کلیدی ذوب آهن بوده و در دروازه این تیم درخشیده. به قدری که حتی کارلوس کی روش سخت گیر را مجاب کرد تا نام او را در فهرست تیم ملی قرار بدهد و در سه بازی رسمی از وجودش در ترکیب ایران استفاده کند. مظاهری فصل 96-95 در 30 بازی 30 گل دریافت کرد. یعنی به ازای هر بازی یک گل خورده در کارنامه او ثبت شد.

آمار مظاهری در فصل 67-96 نیز همین بود. 30 گل خوره در 30 بازی. آماری که او را همچنان در تیم ملی حفظ کرد و باعث شد کی روش نام او را در فهرست مسافرین به جام جهانی قرار بدهد. برای فصل جدید، مظاهری 6 بار در لیگ برای ذوب آهن بازی نموده و 7 گل خورده. آماری که نمی تواند برای یک دروازه بان ملی پوش، آمار ویژه و خیره کننده ای باشد. همین گل های خورده و دوری مظاهری از آمادگی آرمانی می تواند یک دلیل مهم برای افت ذوب آهن و ناکامی این تیم باشد.

رشید نه تنها در لیگ بلکه در جام حذفی هم توفیقی درون دروازه ذوب آهن به دست نیاورده. او مقابل پدیده دو گل خورد تا ذوب آهن مقابل تیمی شکست بخورد که سرمربیگری اش را یحیی گل محمدی بر عهده دارد. آمار کلی مظاهری در این فصل، انجام 7 بازی و دریافت 9 گل است. اتفاقی که عیجب است و کمی غیرمعمول. آن هم برای دروازه بانی که در فصول گذشته همیشه بین بهترین ها بوده و یکی از عوامل پیشرفت ذوب آهن.

مظاهری در اردوی اخیر تیم ملی، از کی روش اجازه گرفت و در تمرین ها شرکت نکرد. بیماری فرزند، دلیل این تصمیم بود. اتفاقی که او را از ترکیب تیم ملی دور کرد تا فرصت به امیر عابدزاده برسد و دروازه بان ماریتیمو در ترکیب ثابت ایران قرار بگیرد. این مشکل خانوادگی و البته حضور تکراری در دروازه ذوب آهن باعث گردیده تا مظاهری دیگر آن دروازه بان رشید و آماده گذشته نباشد. او به هوای تازه ای احتیاج دارد، به حضور در تیمی جدید. شاید نام این تیم پرسپولیس باشد تا دوباره رشید را در اوج ببینیم.اتفاقی که می تواند دروازه بان ملی پوش ذوب آهن را از این مخمصه نجات بدهد، احیا کند و او را همچنان در فهرست کارلوس کی روش نگه دارد.

11-یک

منبع: ایران ورزشی

به "رشید، دیگر رشید نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشید، دیگر رشید نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید