زلنسکی: برای مذاکره درباره همزیستی روسیه و اوکراین آماده ایم

به گزارش وبلاگ نصرت، رئیس جمهور جدید اوکراین با انتشار پیامی از آمادگی خود برای بحث درباره شرایط جدید همزیستی روسیه و اوکراین اطلاع داد.

زلنسکی: برای مذاکره درباره همزیستی روسیه و اوکراین آماده ایم

ولادیمیر زلنسکی فردی که در انتخابات اخیر ریاست جمهوری اوکراین به پیروزی رسیده در صفحه خود در فیسبوک خاطرنشان کرد که آماده بحث و مصاحبه با روسیه است تا شرایط جدیدی را برای همزیستی دو کشور در کنار یکدیگر فراهم گردد.

وی در ادامه پیغام خود تاکید نموده است: می خواهم یکبار دیگر تاکید کنم که آماده مذاکره هستم. امیدوارم در دیدار بعدی در نورماندی آماده کنار گذاشتن اختلافات باشیم. ما آماده مذاکره درباره شرایط جدید برای همزیستی روسیه و اوکراین است.

رئیس جمهور جدید اوکراین همچنین عنوان داشت: به نظر من تبادل دوجانبه اسرا با فرمول همه برای همه می تواند نشانگر آمادگی روسیه برای خاتمه دادن به تنش ها باشد.

روابط روسیه و اوکراین

روابط روسیه و اوکراین از سال 2014 و پس از کنار رفتن رئیس جمهور مورد حمایت روسیه در تظاهرات های تحریک شده از سوی کشورهای غربی تیره شد و پس از آن جدا شدن شبه جزیره کریمه از اوکراین، موجب پیچیده تر شدن اوضاع میان دو کشور شد. در این میان دخالت کشورهای غربی و تحریک اوکراین از سوی آنها موجب شده تا اختلافات مسکو و کی یف حل نشوند. ، مهر

منبع: ایران آنلاین

به "زلنسکی: برای مذاکره درباره همزیستی روسیه و اوکراین آماده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زلنسکی: برای مذاکره درباره همزیستی روسیه و اوکراین آماده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید