زنوزی، یک دست و چند هندوانه!

به ماشین سازی، نود ارومیه را نیز باید اضافه نمود.گویا این تیم نیز تحت مالکیت زنوزی اداره می گردد، چون روی پیراهن نود ارومیه هم هواپیمایی آتا تبلیغ گردیده. یعنی زنوزی در دو لیگ، سه تیم را اداره می نماید.

زنوزی، یک دست و چند هندوانه!

به گزارش خبرنگاران ، امیر اسدی، محمدرضا زنوزی، سال ها مالکیت باشگاه گسترش فولاد را برعهده داشت. تیمی بی طرفدار که معین نبود چرا مالک آن وارد فوتبال گردیده و چه هدفی را دنبال می نماید. اسپانسر گسترش فولاد، هواپیمایی آتا بود. شرکتی که مالکیت آن را مالک باشگاه برعهده داشت. تنها عنوان گسترش فولاد، با آن هزینه های سرسام آور، حضور در فینال جام حذفی همراه با فرهاد کاظمی بود. اتفاقی که اگر آن را کنار چندین سال هزینه بی حساب و کتاب در باشگاه گسترش فولاد بگذاریم، نه یک موفقیت بزرگ محسوب می گردد و نه عنوانی قابل توجه.

با سرانجام لیگ هفدهم، تراکتورسازی به بخش خصوصی واگذار شد. زنوزی بخش اعظمی از سهام این باشگاه قدیمی و پرطرفدار را خرید و وارد بازار نقل و انتقالات شد. او البته با حضور در تراکتورسازی، گسترش فولاد را رها نکرد. ابتدا نام این باشگاه را به ماشین سازی تغییر داد و سپس عوامل خود را در بخش های مختلف مدیریتی و فنی به کار گرفت. نمونه اش هوشنگ نصیرزاده که فصل قبل مدیرعامل گسترش فولاد بود و حالا ماشین سازی.

زنوزی در اتفاقی عجیب و در بی قانونی فوتبال ایران، مالکیت دو باشگاه لیگ برتری را برعهده گرفت. یکی علنی و دیگری نامحسوس و پشت پرده. این اتفاق را می توان با ذکر چند نکته اثبات کرد. یکی از آن ها اسپانسری است که از باشگاه ماشین سازی حمایت می نماید. نامی که روی پیراهن این تیم دیده می گردد. هواپیمایی آتا که متعلق به زنوزی است و مالکیت آن را مالک باشگاه تراکتورسازی برعهده دارد.

دیگر نکته ای که دور زدن قانون توسط زنوزی را ثابت می نماید، انتقال ساده و بی دردسر بازیکنان و مربی تراکتورسازی به ماشین سازی است. وقتی فیروز کریمی از راهنمایی ماشین سازی کنار رفت، رضا مهاجری جانشین او شد. مدیر فنی و سرپرست سابق تراکتورسازی که با تصمیم جان توشاک، حق نداشت با این تیم پرطرفدار همکاری کند.

انتقال بازیکنانی نظیر محمد اهل شاخه و هری فورستر که در تراکتورسازی و هفته های ابتدایی نیز بازی کردند، نکته دیگری است که نشان می دهد زنوزی همچنان مالکیت باشگاه ماشین سازی را بر عهده دارد. باشگاهی که خانه دوم بازیکنان مازاد تراکتورسازی محسوب می گردد.

به ماشین سازی، حالا باشگاه نود ارومیه را نیز باید اضافه نمود. تیمی که در لیگ یک حضور دارد و از 4 بازی تنها یک امتیاز به دست آورده. گفته می گردد این تیم نیز تحت مالکیت زنوزی اداره می گردد، چون روی پیراهن نود ارومیه هم هواپیمایی آتا تبلیغ گردیده. یعنی زنوزی در لیگ برتر و لیگ یک، سه باشگاه را اداره می نماید که این اوج بی قانونی در فوتبال ایران را نشان می دهد. اتفاقی که نمونه اش را هیچ جای دنیا نمی بینیم. مگر اینکه یک مالک، چند تیم در لیگ های مختلف یا سطوح گوناکون یک کشور داشته باشد.

نکته اصلی اما تیم داری زنوزی در دو باشگاه لیگ برتری است. برای فدراسیون، یا این مسئله اثبات نگردیده یا نمی خواهند اثبات گردد. اتفاقی که بخصوص در بازی رو در روی دو تیم، بیشتر از همیشه ذهن ها را به سمت بی قانونی می کشد و همه چیز را زیر سوال می برد.

320-11

منبع: ایران ورزشی

به "زنوزی، یک دست و چند هندوانه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنوزی، یک دست و چند هندوانه!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید