ساخت دوربینی که تصاویر واقعیت مجازی ضبط می کند

به گزارش وبلاگ نصرت، ایسنا: دوربین Vuze XR تصاویر را در دو حالت 360 درجه و 180 درجه ضبط می کند که برای اولین بار امکان ضبط فیلم های 3بعدی و واقعیت مجازی را توسط یک دوربین فراهم کرده است.

ساخت دوربینی که تصاویر واقعیت مجازی ضبط می کند

به نقل از گیزمگ، احتمالا تاکنون به تصاویر 360 درجه که به بینندگان اجازه می دهد تا با حرکت دادن یک نماد مرکزی روی صفحه، تصویر را بچرخانند و نمای 360 درجه محیط عکس را ببینند، برخورد کرده اید و شاید هم در یکی از مراکز تفریحی، هدست واقعیت مجازی را امتحان کرده اید.

دوربین Vuze XR که توسط شرکت HumanEyes Technologies توسعه یافته است، نه تنها اجازه می دهد کاربران خاطرات خود را به صورت 360 درجه و کروی ثبت کنند، بلکه می تواند با لمس یک دکمه به یک دوربین سه بعدی تبدیل شود.

این دوربین، مناسب افرادی است که می خواهند عمق بیشتری را در ویدیوهایی که در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارند، برای مخاطبانشان به ارمغان بیاورند تا تصاویر را جذاب تر و پرطرفدارتر کنند و حتی تصاویر را به صورت واقعیت مجازی ضبط کنند و نیازی به حمل دو دوربین مختلف نداشته باشند.

تاکنون جزئیات اندکی از نحوه عملکرد این دوربین منتشر شده است، اما می دانیم که این دستگاه می تواند ویدیوهای 360 درجه را با کیفیت 5.7K در حالت استاندارد ضبط کند. بدین صورت که دو دوربین این دستگاه در مقابل یکدیگر قرار می گیرند، یا با لمس یک دکمه، به حالت 180 درجه و ضبط تصاویر به شکل واقعیت مجازی می رود و به بینندگان اجازه می دهد با پوشیدن هدست واقعیت مجازی، خود را در فیلم غوطه ور کنند.

با استفاده از فناوری دوربین 360 درجه و 180 درجه برای واقعیت مجازی، در کنار قابلیت اشتراک گذاری فوری و پخش زنده و مستقیم، همگان می توانند از عکس برداری آزادانه لذت ببرند.

تصور کنید با این دوربین می توانید تصاویر یک کنسرت را به صورت 360 درجه ضبط کنید و یا در دورهمی های خود، عکس و فیلم های واقعیت مجازی بگیرید.

دوربین Vuze XR برای عرضه در آخرین فصل سال 2018 و با قیمت حدود 400 دلار برنامه ریزی شده است.

منبع: برترین ها

به "ساخت دوربینی که تصاویر واقعیت مجازی ضبط می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت دوربینی که تصاویر واقعیت مجازی ضبط می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید