سازمان کشورهای آمریکایی ونزوئلا را تهدید به حمله نظامی کرد

به گزارش وبلاگ نصرت به نقل از دویچه وله، لوئیس آلماگرو دبیرکل سازمان کشورهای آمریکایی در دیداراز کلمبیا گفت که با توجه به اوضاع کنونی ونزوئلا دخالت نظامی هم می تواند یکی ازگزینه ها برای سرنگونی رژیم نیکلاس مادورو باشد.

سازمان کشورهای آمریکایی ونزوئلا را تهدید به حمله نظامی کرد

دبیرکل سازمان کشورهای آمریکایی همچنین تاکید نمود که دولت مادورو حقوق بشر را رعایت ننموده و جنایت ضد بشریمرتکب گردیده است. او با این حال تاکید نمود که در قدم اول باید مسائل از طریق سیاسی حل و فصل گردد اما نباید گزینه های دیگر را منتفی دانست.

آلماگرو، که پیشتر وزیر خارجه اوروگوئه بوده در ادامه تاکید نمود: مادورو یاری های خارجی را قبول نمی کند تا با استفاده از گرسنگی و کمبود دارو مردم را مجبور کند که سیاست های او را قبول نمایند.

بنابه آمار سازمان ملل متحد بعد از سال 2015 بیش از 5/ 1 میلیون نفر از ونزوئلا خارج گردیده اند و بیشترین تعداد به کشورهای همسایه پناه آورده اند. حدود 800 هزار نفر ونزوئلایی به کشور همسایه کلمبیا فرار نموده اند.

مقامات دولتی ونزوئلا ولی ضمن تکذیب فرار شهروندان خود سازمان ملل را متهم نموده اند که درباره شمار پناهجویان ونزوئلایی اغراق نموده است.

ونزوئلا اکنون با بالاترین رقم تورم در سراسر دنیا را دارد و میزان موجودی ارزهای دنیای نیز در این کشوربه شدت کاهش یافته و به همین دلیل امکان واردات کالاهای بسیار ضرور برای مردم نیز وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سازمان کشورهای آمریکایی ونزوئلا را تهدید به حمله نظامی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان کشورهای آمریکایی ونزوئلا را تهدید به حمله نظامی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید