طرح دولت برای خانه دار کردن کارمندان جوان

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به طرح دولت برای خانه دار کردن کارمندان جوان گفت: صندوق پس انداز مسکن راه اندازی شده و این کارمندان در 15 سال اقساط منازل دریافتی خود را پرداخت می کنند.

طرح دولت برای خانه دار کردن کارمندان جوان

به گزارش خبرنگاران، اسلامی در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت با بیان اینکه دولت و رئیس جمهور برای خانه دار شدن جوانان و کارمندان تصمیم قاطعی دارد، اظهار کرد: طرحی با مشارکت خود دستگاه های اجرایی و در یک سطح فراگیر در کشور در حال تهیه هست تا کارمندان از بدو ورود به حوزه کاری خود در صندوق پس انداز مسکن پس انداز کرده و اقساط منازل دریافتی خود را در 15 سال پرداخت کنند.

وی با اشاره به اینکه این طرح در مرحله کارشناسی بوده و در مرحله بعد برای تصویب قرار می گیرد گفت: مشارکت دستگاه های اجرایی که دارای زمین هستند در تسریع این طرح مؤثر است. ما مذاکرات خود را با دستگاه های مرتبط انجام می دهیم و هر دستگاهی که آماده تر باشد برای مبادله تفاهم نامه اقدام می کنیم. اولویت این است که از زمین خود دستگاه ها استفاده کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ساخت 140 هزار دستگاه منزل نیز شروع شده است، گفت: ما باید برای سازندگان و انبوه سازان مزیت ایجاد کنیم تا آنها سهمی از تولیدات خود را برای خانه دار شدن جوانان و مسکن اولی ها اختصاص دهند. این طرح نباید به گونه ای باشد که با تغییر دولت ها، آسیب ببیند. باید صندوق پس انداز مسکن برای کارمندان تازه وارد ایجاد شود.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره قیمت بلیت قطار و هواپیما گفت: قیمت قطار که معین و ابلاغ شده و پیش فروش تابستانی آن هم شروع شده است. قیمت هواپیما هم هیچ تغییری ندارد اما مردم از سایت های معتبر خرید کنند. نه از سایت های تازه و بدون مجوز. البته با ایرلاین ها و آژانس های متخلف هم برخورد می شود.

اسلامی درباره آخرین وضعیت قرارداد شرکت های ایرباس و بوئینگ و ATR گفت: این شرکت ها متأسفانه بعد از تحریم های آمریکا به تعهدات خود عمل نکرده اند. مخصوصاً شرکت ATR که 13 هواپیما به ما تحویل داد، اما تعهدات خود را زیر پا گذاشته است و من خواسته ام که از این شرکت در دادگاه بین المللی شکایت شود. با این وجود راهبرد ما تأمین هواپیما برای کشور است. برای ما مهم است که هواپیما، فرودگاه و سیستم ناوبری را ارتقا دهیم. ترمینال بین المللی سلام نیز که دیروز توسط رئیس جمهور افتتاح شد یک ترمینال مدرن و هوشمند است. فرودگاه مهر آباد هم با شش ماه گذشته قابل مقایسه نیست و تغییراتی در آن ایجاد شده است که ما این راستا را ادامه می دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "طرح دولت برای خانه دار کردن کارمندان جوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح دولت برای خانه دار کردن کارمندان جوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید