عذرخواهی رسمی آمازون از ناشر و نویسنده اظهارات

به گزارش وبلاگ نصرت، مسئولان شرکت آمازون برای اشتباه خود در ارسال زودهنگام نسخه هایی از رمان جدید مارگارت اتوود نویسنده مشهور کانادایی رسماً عذرخواهی کرد.

عذرخواهی رسمی آمازون از ناشر و نویسنده اظهارات

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بوکسلر، مسئولان شرکت آمازون برای اشتباه خود در ارسال زودهنگام نسخه هایی از رمان جدید مارگارت اتوود نویسنده مشهور کانادایی رسماً عذرخواهی کرد. رمان اظهارات دنباله داستان سرگذشت ندیمه قرار است به طور رسمی دهم سپتامبر وارد بازار کتاب گردد.

فروشگاه آمازون آمریکا 800 نسخه از این رمان را برای مشتری های خود ارسال نموده است که با واکنش بسیاری از کتابفروشان آمریکا و انگلیس روبرو شد. ارسال زودهنگام کتاب موجب عصبانیت بسیاری از این کتابفروشان شده است.

کتابفروشان می گویند مشتری های کتاب برای تحویل کتاب به فروشگاه ها مراجعه می نمایند درحالی که هنوز یک هفته به انتشار رسمی کتاب مانده است. آمازون روز چهارشنبه چهارم سپتامبر سفارش زودهنگام مشتری های خود را برای خرید کتاب اجابت نموده بود.

آمازون این اقدام خود را اشتباه فنی خطاب کرد و از مخاطبان این کتاب و کتابفروشی ها عذرخواهی کرد. یک سخنگوی این شرکت گفته است به خاطر این اشتباه فنی از همه مخاطبان این کتاب و نویسنده آن عذرخواهی می کنیم. ما برای ارتباط خودمان با نویسندگان و ناشران احترام قائل هستیم و البته بروز چنین اشتباهاتی در کار تجارت کتاب اجتناب ناپذیر است.

رمان دنباله سرگذشت ندیمه با عنوان اظهارات در لیست نامزدهای نهایی جایزه کتاب بوکر قرار گرفته است. این رمان قرار است دهم سپتامبر به طور همزمان در آمریکا و انگلیس از سوی انتشارات پنگوئن روانه بازار کتاب گردد. سه شنبه این هفته قرار است مارگارت اتوود در یک برنامه ویدیویی حضور یابد تا به طور رسمی انتشار دنباله رمانش را اعلام کند.

سرگذشت ندیمه تقلای یک زن برای نجات پیدا کردن از یک پادآرمان شهر در امریکای آینده را دنبال می نماید، جایی که زن ها حقوق محدودی دارند، به عنوان ابزاری برای تولیدمثل از آنها استفاده می گردد و اجازه نوشتن یا خواندن ندارند.

انجمن ناشران آمریکا (ABA) نیز در بیانیه ای این اشتباه شرکت آمازون را تاسف انگیز خطاب نموده است و می گوید واقعاً از بروز چنین اشتباهاتی توسط آمازون ناامید شدیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "عذرخواهی رسمی آمازون از ناشر و نویسنده اظهارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عذرخواهی رسمی آمازون از ناشر و نویسنده اظهارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید