عفو بین الملل از وجود 5 زندانی جدید سیاسی در کوبا اطلاع داد

به گزارش وبلاگ نصرت، عفو بین الملل نام پنج زندانی سیاسی دیگر در کوبا را بیان کرد و گفت، بازداشت این افراد نشان می دهد که چگونه رئیس جمهوری این کشور هیچ تغییری در تاکتیک های سرکوبگرانه دولت قبلی انجام نداده است.

عفو بین الملل از وجود 5 زندانی جدید سیاسی در کوبا اطلاع داد

به گزارش وبلاگ نصرت، به نقل از خبرگزاری رویترز، عفو بین الملل خاطرنشان کرد، محتمل است که کوبایی های بیشتری به دلیل بیان صلح آمیز دیدگاه های خود در بازداشت به سر برند اما به دلیل اینکه مقام های این کشور از دسترسی گروه های حقوق بشری بین المللی به این اسناد ممانعت به عمل می آورند، آنالیز این مساله سخت است. تمامی این زندانی ها در ارتباط با گروه ها و سازمان های اپوزیسیون در این کشور در بازداشت هستند.

اریکا گوئه وارا-روساس، مدیر کشورهای آمریکایی در عفو بین الملل گفت: برای چندین دهه است که کوبا آزادی بیان و اجتماعات را که از سوی مردم برای بیان عقایدشان برگزار می گردد، ممنوع نموده است. در طول این سال ها، اسامی زندانیان عقیدتی و سیاسی در کوبا تغییر نموده اما تاکتیک ها همچنان به همان ترتیب است.

بسیاری از فعالان و روزنامه نگاران مستقل کوبا بابت رشد این ارعاب و ترس و تهدید شکایت دارند.

یک گروه غیردولتی مستقر در مادرید موسوم به مدافعان زندانیان کوبایی تخمین می زند که دست کم 70 زندانی سیاسی در این کشور باشند.

عفو بین الملل گفته که لیست خود را پس از آنالیز ها به روز نموده است؛ تمامی این افراد مردانی هستند که از 2015 بازداشت شده و به یک تا پنج سال حبس محکوم هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عفو بین الملل از وجود 5 زندانی جدید سیاسی در کوبا اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عفو بین الملل از وجود 5 زندانی جدید سیاسی در کوبا اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید