مقاصد دیدنی و کمتر شناخته شده مصر

به گزارش وبلاگ نصرت، بر همگان آشکار است که مصر به عنوان یک شهر عظیم با سواحل و خورشید زیبا، گردشگران بسیاری را به خاطر جاذبه هایی چون اهرام، دریای سرخ و بسیاری از مکان های تاریخی دیگر به خود جذب می نماید. اما بسیاری نمی دانند که مکان ها و جاذبه های کمتر شناخته شده ای نیز در مصر وجود دارد که باعث می گردد همچنان به سفر خود در مصر ادامه دهید.

مقاصد دیدنی و کمتر شناخته شده مصر

وبلاگ نصرت - در اینجا به معرفی بعضی از آنها می پردازیم.

1. (The Great Sand Sea Glass) دریای بزرگ شن های شیشه ای

The Great Sand Sea Glass به عنوان یک مکان باشکوه، خاص و قدیمی در مصر در نظر گرفته می گردد، حتی پادشاه Tut در این کویر شیشه ای جان خودش را از دست داد. در خصوص شیشه های موجود در این بیابان داستان ها و نظریه های فراوانی وجود دارد که می گوید این شیشه ها از عناصر شهاب سنگ ها به وجود آمده اند و گویی به جامانده ای از شهاب سنگ ها است.

2. Tunis Village, El Fayoum

مکانی بسیار جذاب در فیوم -Fayoum- که توسط نویسندگان و هنرمندان به وجود آمده. بسیاری از افراد اطلاعی در خصوص این مکان ندارند اما قطعا ارزش دیدن و بازدید را دارد. فعالیت های بسیاری چون تماشای مسابقه اسب سواری، پرندگان و فعالیت های دیگر وجود دارد که می توان از آنها لذت برد.

3. شهر گمشده Heracleion

بعد از جست و جوهای فراوان در قرن 18 میلادی، یک شهر کامل غرق شده در دریای اسکندریه به نام هراکلیون یافت شد. کاوشگران چهره بزرگ Colossal، هزاران سکه طلا و چندین مجسمه به ابعاد 16 پا را پیدا کردند. آثار باستانی پیدا شده از جنس گرانیت و دیوریت بود. این شهر باشکوه از دست رفته هنوز هم یکی از دیدنی ترین جاذبه های اسکندریه است که آن را به مکانی خاص تبدیل نموده.

4. نفس بیابان (Desert Breath)

یک مکان بسیار زیبا و منحصر به فرد در هورگادا، نفس بیابان یک کویر مارپیچ مانند به همراه یک استخر آب در مرکز آن است که آن را به یک اثر هنری زیبا تبدیل نموده است.

5. مثلث Halaib و Shalatin، دریای سرخ

تنها کسانی در خصوص این منطقه می دانند که عاشق فعالیت های ماجراجویانه هستند و کمتر کسی در خصوص این مثلث ها می داند. این منطقه دارای دو مکان زیبا، پارک ملی وادی الجمال و دیگری پارک ملی البا در بخش های شرقی و جنوب شرقی کویر می باشد.

منبع : egyptexpresstvl

منبع: چمدان

به "مقاصد دیدنی و کمتر شناخته شده مصر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاصد دیدنی و کمتر شناخته شده مصر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید