مورالس به آرژانتین پناهنده شد

به گزارش وبلاگ نصرت، وزیر خارجه آرژانتین اعلام نمود رئیس جمهور مستعفی بولیوی وارد بوینس آیرس شده و از آرژانتین پناهندگی سیاسی دریافت نموده است.

مورالس به آرژانتین پناهنده شد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری اوو مورالس رئیس جمهور مستعفی بولیوی ساعتی پیش از کوبا وارد بوینس آیرس پایتخت آرژانتین شده و قرار است به عنوان پناهنده در این کشور حضور داشته باشد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، فیلیپه سولا وزیر خارجه دولت جدید آرژانتین به رسانه ها گفت این کشور با اعطای پناهندگی سیاسی به مورالس موافقت نموده است.

مورالس که اولین رئیس جمهور بومی بولیوی بود، با وجود پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری که پاییز سال جاری برگزار گردید، از سوی مخالفین به دست بردن در آرا و تقلب متهم شد. او هرچند با برگزاری دوباره انتخابات موافقت کرد، اما نهایتا روز 12 نوامبر (21 آبان) تحت فشار مخالفین مورد حمایت آمریکا، بولیوی را به مقصد مکزیک ترک کرد.

او ماه گذشته برای انجام امور درمانی راهی کوبا شد و آنطور که امروز بوینس آیرس اظهار داشت، تصمیم گرفته است به آرژانتین پناهنده گردد.

همزمان در بولیوی، دولت موقت به ریاست جنین آنز در حال پاکسازی نهادهای کشور از حضور متحدان مورالس است. دولت موقت همچنین مورالس را از حضور در انتخابات دوباره منع و تهدید نموده است که رئیس جمهور مستعفی را تحت تعقیب قضایی قرار می دهد.

مورالس با بیان اینکه نمی خواهد در کشورش خونریزی به راه افتد، از حضور در انتخابات انصراف داده و از هوادارانش هم خواسته از خود خویشتنداری نشان دهند. وی در عین حال دولت موقت را به دلیل سرکوب خشونت آمیز اعتراضات به کوشش برای نسل کشی بومیان متهم نموده است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "مورالس به آرژانتین پناهنده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مورالس به آرژانتین پناهنده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید