نحوه ارایه خدمات شیمی درمانی به مبتلایان سرطان در نوروز

به گزارش وبلاگ نصرت، مشاور معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: در تعطیلات نوروز 50 درصد ظرفیت تخت های شیمی درمانی فعالند.

نحوه ارایه خدمات شیمی درمانی به مبتلایان سرطان در نوروز

دکتر جمشید کرمانچی در گفت وگو با وبلاگ نصرت، درباره وضعیت تامین داروهای بیماران سرطانی در نوروز، گفت: در جلساتی که با سازمان غذا و دارو داشتیم اعلام کردند که با توجه به تولیدات داخلی داروهای سرطان، در اکثر داروهای بیماران سرطانی مشکل جدی وجود ندارد، اما با توجه به بازخوردی که از محیط گرفته بودیم، به این نتیجه رسیدیم که در بعضی داروها کمبود داریم یا ممکن است با کمبود روبرو شویم که آن ها را به سازمان غذا و دارو انعکاس دادیم که پیگیری کردند تا مسائل چند مورد خاص از داروهای سرطانی برطرف گردد.

وی با اشاره به نحوه فعالیت مراکز شیمی درمانی در ایام نوروز نیز گفت: در ایام نوروز با توجه به اینکه یا بخش ها در هم ادغام می شوند و یا ظرفیت بخش های فعال کاهش می یابد، برآورد کردیم که اگر 50 درصد ظرفیت تخت های سرپایی و بستری شیمی درمانی در نوروز فعال باشند، برای بیمارانی که احتیاج به دریافت خدمت در ایام نوروز دارند، کافی خواهد بود.

کرمانچی ادامه داد: بنابراین در تعطیلات نوروز 50 درصد ظرفیت تخت های شیمی درمانی فعالند. بیمارانی هم که برنامه رادیوتراپی دارند، قطعا مراکز درمانی برنامه بیمار را متوقف نکرده و به تعویق نمی اندازند و در نوروز هم طبق همان برنامه پیش می روند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نحوه ارایه خدمات شیمی درمانی به مبتلایان سرطان در نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه ارایه خدمات شیمی درمانی به مبتلایان سرطان در نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید