نسخه جدید ربات سیمون به ایستگاه فضایی می رود

به گزارش وبلاگ نصرت به نقل از انگجت، ربات سیمون (CIMON) که با همکاری شرکت های آی بی ام و ایرباس ساخته شده، در 27 آگوست پس از آزمایشی موفقیت آمیز از ایستگاه فضایی بین المللی به زمین بازگشت.

نسخه جدید ربات سیمون به ایستگاه فضایی می رود

این ماشین دایره شکل مهارت های هوش مصنوعی(مانند شناسایی فضانوردان و ارائه دستورالعمل) و همچنین توانایی شناور شدن در ایستگاه فضایی بین المللی را به نمایش گذاشت.

البته این خاتمه آزمایش های ربات نیست، بلکه تازه شروع شده است. تولیدنمایندگان ربات با توجه به آنچه از آزمایش این ربات آموخته اند، مشغول ساخت نسخه جدید آن هستند. ربات سیمون جدید از لحاظ رایانشی قدرتمندتر است، میکروفون های بهتری دارد و قابلیت کنترل پرواز آن ارتقا یافته است. در کنار آن یک سیستم شناسایی محاوره نیز در ربات جدید به کار می رود. پیش بینی می گردد ربات جدید برای آزمایش های بیشتر در ماه دسامبر به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال گردد.

ایستگاه فضایی بین المللی اکنون به مکانی برای آزمایش ربات از کشورهای مختلف تبدیل شده است. در این اواخر آمریکا ربات آستروبی را برای آزمایش به این ایستگاه فرستاد. از سوی دیگر روسیه نیز ربات انسان نمایفدور را به آنجا ارسال نموده است. چند سازمان فضایی مختلف معتقدند ربات ها در آینده به اقامت طولانی ترانسان در فضا یاری می نمایند. هرکدام از آنها نیز ایده های مختلفی در این باره دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نسخه جدید ربات سیمون به ایستگاه فضایی می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسخه جدید ربات سیمون به ایستگاه فضایی می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید