نظارت اون بر آزمایش یک سلاح جدید کره شمالی

به گزارش وبلاگ نصرت، رسانه دولتی کره شمالی امروز (یکشنبه) گزارش داد، رهبر این کشور روز شنبه بر فرآیند آزمایش یک سلاح جدید که به جزئیات آن اشاره ای نشد، نظارت داشته است.

نظارت اون بر آزمایش یک سلاح جدید کره شمالی

این گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی بعد از آن منتشر می گردد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفت، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی برای دیدار مجدد با او و شروع مذاکرات مربوط به خلع سلاح هسته ای کره در انتها آزمایش نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی اظهار تمایل نموده است.

امروز وزارت امور خارجه کره شمالی در بیانیه ای به کره جنوبی از بابت تداوم رزمایش نظامی مشترک با آمریکا حمله نموده و گفت که روند گفت وگوهای آینده صرفا میان پیونگ یانگ و واشنگتن و نه بین دو کره خواهد بود.

ارتش کره جنوبی گفت، کره شمالی روز شنبه به شلیک آنچه دو موشک بالستیک کوتاه برد به نظر می رسید پرداخته است که طبق گفته این ارتش حدود 400 کیلومتر مسافت طی نموده و سپس در آب های بین شبه جزیره کره و ژاپن فرود آمدند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی نوشت، کیم جونگ اون رضایت فراوان خود را از بابت این پرتاب های موشکی ابراز داشته و اینکه این موضوع نشان می دهد که این سیستم تسلیحاتی جدید آن طور که طراحی شده به خوبی کار می نماید.

روزنامه رسمی رودنگ سینمون چند تصویر منتشر کرد که ظاهرا کیم جونگ اون را در حال نظارت از یک پست دیده بانی نشان می دهد و در تصویر دیگر نیز موشکی از یک پرتاب گر شلیک شده است.

این رسانه های کره شمالی تعیین نکردند که آیا این سلاح ها موشک های بالستیک بوده اند یا راکت های توپخانه ای.

با این حال این خبرگزاری کره شمالی گفت: این سلاح ها متناسب با شرایط زمینی کره شمالی توسعه یافته اند و یک مزیت تاکتیکی متفاوت با سیستم های تسلیحاتی موجود دارند.

در این حال که کوون جونگ گون، مدیر امور آمریکا در وزارت امور خارجه پیونگ یانگ از کره جنوبی به دلیل اظهاراتش درباره آزمایش های اخیر پیونگ یانگ در حالی که خودش مانورها با آمریکا را ادامه می دهد، انتقاد کرد.

اوبا انتقاد از برنامه های کره جنوبی برای دریافت جنگنده های اف 35 از آمریکا و برنامه های توسعه قابلیت های نظامی اش اظهار کرد: کره جنوبی با ادامه این رقابت قدرت با کره شمالی چیزی به جز نابودی به دست نخواهد آورد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "نظارت اون بر آزمایش یک سلاح جدید کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظارت اون بر آزمایش یک سلاح جدید کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید