واحدهای اقامتی گیلان در نوروز 99 اجازه افزایش قیمت ندارند

به گزارش وبلاگ نصرت، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: هیچ یک از واحدهای اقامتی استان اجازه افزایش قیمت و گران فروشی در ایام نوروز 99 را ندارند.

واحدهای اقامتی گیلان در نوروز 99 اجازه افزایش قیمت ندارند

به گزارش وبلاگ نصرت به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان، شهرود امیرانتخابی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان پنجشنبه یکم اسفندماه 98 ضمن اعلام این خبر بیان داشت: هیچ یک از واحدهای اقامتی استان اجازه افزایش قیمت و گران فروشی در ایام نوروز 99 را ندارند و این موضوع از سوی اداره کل نیز به آنها ابلاغ شده است.

امیرانتخابی افزود: نرخنامه های مصوب واحدهای اقامتی شامل هتل، هتل آپارتمان، مجتمع های گردشگری، رستوران های بین راهی و سفره خانه ها که معمولا در شهریور هر سال ابلاغ می شود امسال نیز انجام و برنامه ریزی برای بازدیدهای مشترک با سایر دستگاه های اجرایی برنامه ریزی شده است.

او گفت: همچنین بازدید از کلیه تاسیسات گردشگری استان در نوروز 99 طی دو مرحله توسط چهار اکیپ بازرسی برنامه ریزی شده که به کنترل نرخ نامه های مصوب، نصب پروانه بهره برداری، تمدید کارت بهداشتی، بررسی کمیت و کیفیت اغذیه و رعایت نکات بهداشتی و... در این واحدها می پردازند.

او ادامه داد: تعزیرات حکومتی، صنعت معدن و تجارت، اماکن نیروی انتظامی، همکاران مشترک اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان در برنامه ریزی و اجرای طرح نظارت نوروزی هستند.

امیرانتخابی اعلام نمود : گیلان رویایی سبز در بستری از تاریخ کهن شعار سال 99 انتخاب شده و تبلیغات شهرستان ها نیز بر همین اساس انجام می گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره های خوراک در شهرستان های مختلف، آئین های بومی و فرهنگی و برنامه های نوروزگاه را از دیگر اقدامات و برنامه های نوروزی گیلان مطرح کرد.

او با بیان اینکه برای توسعه گردشگری نباید تنها به دستگاه متولی اکتفا کرد بلکه همه دستگاه ها باید برای توسعه گردشگری پای کار بیایند، مطرح کرد: بخشنامه های نوروزی به کلیه مراکز گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی در خصوص آمادگی کامل برای پذیرایی از میهمانان نوروزی ارسال شده است.

نزدیک به 4میلیون و 207 هزار گردشگر در نوروز 98 به گیلان سفر در اماکن اقامتی این استان اسکان یافتند.

گیلان دارای 106 هتل، 33 هتل آپارتمان، 85 مجتمع گردشگری، 49 مهمانپذیر، یک هزار و 833 خانه مسافر، 20 مجتمع سرگرمی تفریحی، 74 اقامتگاه بوم گردی، 382 بین راهی، 1 اسکله مسافربری دریایی و 28 اسکله گردشگری دریایی است.

منبع: میراث آریا

به "واحدهای اقامتی گیلان در نوروز 99 اجازه افزایش قیمت ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واحدهای اقامتی گیلان در نوروز 99 اجازه افزایش قیمت ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید