وضعیت مدارس زرند و کوهبنان در آستانه سال تحصیلی جدید

به گزارش وبلاگ نصرت، نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: گرچه مدارس کپری در حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان نداریم اما کارهای زیادی باید انجام شود تا نیاز فضاهای آموزشی از نظر ایمنی به خصوص در دو شهرستان زلزله خیز زرند و کوهبنان تامین شود.

وضعیت مدارس زرند و کوهبنان در آستانه سال تحصیلی جدید

دکتر حسین امیری خامکانی در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ نصرت، در خصوص وضعیت مدارس شهرستان های زرند و کوهبنان گفت: در شمال استان از جمله در شهرستان های زرند و کوهبنان معمولا ساختمان و یا مدرسه کپری وجود ندارد.

رییس مجمع کنندگان استان کرمان با تاکید برآنکه مدارس شمال استان همراه با جنوب استان نیاز به بازسازی و نوسازی دارند، شرح داد: بازسازی و مقاوم سازی فضاهای موجود و نیز استانداردسازی تجهیزات به خصوص لوازم گرمایشی در مدارس استان کرمان امری الزامی است که باید به این موضوع نگاه ویژه ای داشت.

کننده مردم زرند و کوهبنان در خانه ملت از سرانه آموزشی در شهرستان زرند سخن به میان آورد و اظهار کرد: در شهرستان زرند تقریبا 25 هزار دانش آموز مشغول به تحصیل هستند که از 227 ساختمان با حدود یک هزار و 100 کلاس و اتاق برای تحصیل استفاده می کنند که کل فضاهای آموزشی، پرورشی، خوابگاهی و ورزشی این شهرستان است.

وی اضافه نمود: بیش از 50 یا 60 درصد این فضاها نیاز به مقاوم سازی یا بازسازی دارند، البته در زلزله سال 83 شهرستان زرند تعدادی از این مدارس بازسازی و نوسازی شد ضمن آنکه تعدادی نیز در طرح مصوب مجلس تحت عنوان نوسازی یا بازسازی مدارس زلزله خیز؛ نوسازی شدند اما نیاز به برنامه بیشتری برای این موضوع حداقل در شهرستان زرند و کوهبنان داریم.

امیری خامکانی با اشاره به پروژه های در دست اجرا در این حوزه و با انتقاد از کندی عملیات اجرای این پروژه ها گفت: 10 یا 15 پروژه در حال اجرا ناتمام در این دو شهرستان وجود دارد که باید مسئولین آموزش و پرورش به همراه اداره نوسازی مدارس در این راستا برنامه ریزی عملیاتی و جدی تری را داشته باشند تا این پروژه ها زودتر به مرحله بهره برداری برسند.

وی از سرانه آموزشی شهرستان کوهبنان سخن گفت و اظهار کرد: در شهرستان کوهبنان نیز حدود 4 هزار و 100 دانش آموز داریم که کلا این دانش آموزان در حدود 77 ساختمان با حدود 400 کلاس مشغول به تحصیل می باشند که حدود 250 تا از این کلاس ها آموزشی هستند و در کل حدود 60 درصد این فضاها مستحکم و مابقی یا باید بازسازی یا مقاوم سازی شوند.

کننده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: گرچه مدارس کپری در حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان نداریم ولی خیلی کار داریم تا نیاز فضاهای آموزشی این منطقه را از نظر ایمنی تامین کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وضعیت مدارس زرند و کوهبنان در آستانه سال تحصیلی جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت مدارس زرند و کوهبنان در آستانه سال تحصیلی جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید