پاسخ هوک به ادعای دخالت ایران در حادثه بندر الفجیره

به گزارش وبلاگ نصرت به نقل از رویترز، برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در توضیح سفر روز گذشته مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور به بروکسل مدعی شد که ایران تهدیدی فزاینده است و سفر پمپئو که در میانه راه عزیمت به روسیه انجام شد، در موقع مناسبی رخ داد.

پاسخ هوک به ادعای دخالت ایران در حادثه بندر الفجیره

هوک در ادامه ادعاهای خود اضافه کرد: هدف پمپئو ارائه جزئیاتی از پشت پرده اعلان های عمومی آمریکا (در موضوع ایران) بود. بر این باوریم که ایران باید به جای تهدید، راه مصاحبه را در پیش بگیرد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا پمپئو ایران را در حادثه بندر الفجیره امارات دخیل می داند، گفت: ما در این باره مصاحبه کردیم. امارات از آمریکا خواسته تا در روند تحقیق پیرامون این موضوع مشارکت کند.

این در حالی است که هوک در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نظر خود شما درباره طرح این ادعا علیه ایران چیست؛ جانب احتیاط را نگه داشت و سکوت اختیار کرد.

به گزارش وبلاگ نصرت، طبق روایت برخی رسانه های خارجی، موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزرای خارجه E3 که برای رایزنی پیرامون ضرب الاجل برجامی ایران گرد هم آمده بودند؛ از حضور سرزده پمپئو به سردی استقبال کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پاسخ هوک به ادعای دخالت ایران در حادثه بندر الفجیره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ هوک به ادعای دخالت ایران در حادثه بندر الفجیره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید