پامپئو: برجام به تاریخ پیوسته و کشورها باید این واقعیت را بپذیرند

به گزارش وبلاگ نصرت، وزیر خارجه آمریکا با اشاره به اینکه ذخایر اورانیوم غنی شده ایران اکنون به بیش از 10برابر حد مشخص شده در برجام رسیده است، مدعی شد که برجام به تاریخ پیوسته و سه کشور اروپایی عضو برجام (آلمان، انگلیس و فرانسه) و دیگر کشورها باید این واقعیت را بپذیرند.

پامپئو: برجام به تاریخ پیوسته و کشورها باید این واقعیت را بپذیرند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نصرت، مایک پامپئو وزیر امور خارج آمریکا روز سه شنبه در پیامی توئیتری در واکنش به افزایش ذخایر اورانیوم غنی شده ایران به بیش از 2100 کیلوگرم (بالغ بر 10 برابر حد معین شده در برجام) مدعی شد که برجام عملاً از بین رفته است و کشورهای دیگر باید این واقعیت را قبول نمایند.

پامپئو در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: بر اساس گزارش ها، ذخایر اورانیوم [غنی شده] ایران اکنون بیش از 10 برابر حد معین شده در برجام است. سه کشور اروپایی [انگلیس، آلمان و فرانسه] و دیگر کشورها باید چشمان خود را به روی این واقعیت باز نمایند که توافق هسته ای به تاریخ پیوسته است و آنها باید در وضع تحریم های قوی [علیه ایران] به ما ملحق شوند. فشار و گفتگوهای جامع تنها راه پیشِ روی ماست.

دولت ترامپ از زمان خروجش از برجام در اردیبهشت ماه سال 97 تحریم های مختلفی را علیه ایران وضع نموده است تا به زعم خود ایران را پای میز مذاکره بیاورد و به توافقی بهتر (به زعم طرف های غربی) دست پیدا کند.

اگرچه تحریم های آمریکا مشکلاتی را برای اقتصاد ایران به وجود آورده است، اما بانک دنیای و صندوق بین المللی پول در گزارش های اخیر خود از تخلیه شدن اثر این تحریم ها سخن گفته اند.

صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش خود از چشم انداز اقتصاد دنیای، پیش بینی نموده است که ایران در امسال میلادی همانند اکثریت قریب به اتفاق کشورهای دنیا (اعم از درحال توسعه، نوظهور یا توسعه یافته) در امسال میلادی تحت تأثیر بحران دنیای کرونا رشد مالی منفی را تجربه خواهد نمود، اما نرخ رشد مالی ایران برای سال آینده میلادی 3.1 درصد پیش بینی شده است.

چندی پیش شبکه آمریکایی بلومبرگ نیز در گزارشی تأکید نموده بود که سیاست تحریم علیه ایران به آخر خط رسیده است و آمریکا گزینه های زیادی برای اعمال تحریم های بیشتر در اختیار ندارد.

مقامات جمهوری اسلامی ایران حتی در روزهای اوج تحریم ها نیز بارها تأکید کردند که ایران هرگز مذاکره تحت فشار با دولتی را که به پیمان های قبلی خود پایبند نبوده است نخواهد پذیرفت.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پامپئو: برجام به تاریخ پیوسته و کشورها باید این واقعیت را بپذیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو: برجام به تاریخ پیوسته و کشورها باید این واقعیت را بپذیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید