چرا انسان ها به مرگ خود فکر نمی نمایند ؛ یک احتمال

به گزارش وبلاگ نصرت، محققان در مورد اینکه چرا انسان ها معمولا مرگ خود را باور ندارند، می گویند مکانیزم فریب عامل آن است.

چرا انسان ها به مرگ خود فکر نمی نمایند ؛ یک احتمال

به گزارش اسپوتنیک به نقل از NeuroImage، متخصصان دانشگاه بارلیان ادعا می نمایند که مغز انسان به طور مؤثر افکار مرتبط با خاتمه زندگی را مسدود می نماید. در نتیجه، مردم بر این باورند که زندگی آنها بسیار طولانی خواهد بود و مرگ چیزی است که هرگز برای آنها اتفاق نخواهد افتاد. مغز، فرد را از اندیشه های در ارتباط با مرگ خود محافظت می نماید، این به انسان امکان می دهد یک شیوه زندگی عادی را طی کند.

یکی از نویسندگان این تحقیق می گوید: مغز از پذیرش اجتناب ناپذیری مرگ امتناع می ورزد. هنگامی که ما اطلاعاتی را که ما را با مرگ مرتبط می نماید، دریافت می کنیم، با تردید به اطلاعات مذکور نگاه می کنیم و به آنها اعتماد نداریم. تمام فرآیند بیولوژیکی انسان برای زنده ماندن تنظیم شده است، و این مغایر با فکر خاتمه وجود خودمان است.

برای درک چگونگی محافظت مغز از انسان در برابر افکار منفی، آزمایش ویژه ای انجام شد. 24 داوطلب به صفحه ای که شامل عکس های افراد مختلف از جمله خود شرکت نمایندگان بود، نگاه کردند. کلمات مختلفی بر چهره ها ظاهر شد که در میان آنها کلماتی که با مرگ همراه بودند مثل گورستان یا تشییع جنازه نیز وجود داشتند.

محققان با ردیابی فعالیت مغز، پی بردند که اگر چنین کلماتی در کنار عکسی از چهره یک داوطلب ظاهر می شد، فعالیت مغز وی تغییر می کرد و این فرد از پیوند دادن تصویر و افکار مربوط به مرگ خودداری می کرد.

محققان هنوز بر روی این مسئله کار می نمایند که اهمیت این مکانیسم محافظ برای بقا را ارزیابی نمایند. دانشمندان بر این باورند که از این راه، روشی را برای مقابله با فوبیای (ترس) از مرگ پیدا می نماید.

منبع: همشهری آنلاین

به "چرا انسان ها به مرگ خود فکر نمی نمایند ؛ یک احتمال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا انسان ها به مرگ خود فکر نمی نمایند ؛ یک احتمال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید