چگونه به کمک گوشی های هوشمند، بهداشت روانی مان را ارتقا دهیم؟

به گزارش وبلاگ نصرت، گوشی های هوشمند بخشی جدانشدنی از ما شده اند. ما به یاری آنها با مردم تماس می گیریم و افکار و کارهای لحظه ای خود را در شبکه های اجتماعی، جار می زنیم.

چگونه به کمک گوشی های هوشمند، بهداشت روانی مان را ارتقا دهیم؟

گوشی های هوشمند می توانند در آن واحد هم دانش افزا و مفرح و خشنود نماینده باشند و هم می توانند ذهن ما را آشفته نمایند، خواب ما را مختل نمایند و ما را تبدیل به آدم های عقده ای و حسودی نمایند که با فریب اینستاگرامی، همه را شادتر و سالم تر و ثروتمندتر از خود بپندارند. شما فیدهای اینستاگرامی را مرور می کنید و می بینید که شاید هیچگاه نتوانید خانواده ای به خوشبختی یک دوست داشته باشید و هرگز نتوانید به مسافرتی به گرانی دوست دیگر بروید.

پس ممکن است بدبین شویم و خود گوشی های هوشمند را یک بهانه برای افسردگی خود در نظر بگیرید.

اما ما به یاری ترفندهایی به یاری همین گوشی های هوشمند می توانیم سلامت روانی خودمان را تقویت کنیم.

چگونه؟

1-افراد مثبت را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و بی خیال بقیه شوید

بعضی افراد ذاتا منفی هستند و همواره ناکامی ها و دشواری های زندگی را می بینند، همواره ساز مخالف می زنند و از اندرون چیزی که بیشتر مردم را شاد و یا شیفته می نماید، چیزی متناقض و تیره، بیرون می آورند.

بی خیال اینها شوید. دیگر آنها را دنبال نکنید یا اصلا بلاک شان کنید!

دنبال آدم هایی بگردید که همواره بذر امید می افشانند. کوتاه نوشته هایشان چیزی بر دانش شما می افزاید. دنبال نماینده کسانی باشید که در عین اعتراف به مسائل در زندگی شان، به شما راه برون رفت از دشواری ها را هم نشان بدهند.

2- از اپلیکیشن های ویژه آرامش بخش بهره ببرید و کورس های آنلاین را از قلم نیاندازید

شاید جالب باشد بدانید کورس ها یا دوره های آموزشی رایگان ویژه ای برای مدیتیشن وجود دارند.

علاوه بر این اپلیکیشن هایی هم وجود دارند که خوش بینی را در شما تقویت می نمایند و ویژه مدیتیشن هستند. اپ هایی مثل موارد زیر:

Calm, Simple Habit, ,Headspace

شگفت انگیز است بدانید که اپ هایی وجود دارند که به یاری آنها کاربران فرنگی می توانند با درمانگرهای دارای مجوز صحبت نمایند: Talkspace و BetterHelp

اپلیکیشنی بامسمایی به نام Happify وجود دارد که شادی افزا است. این اپلیکیشن بر اساس دانش روانشناسی مثبت بنا شده و می تواند اضطراب را در شما یاری کند و مسائل روابط میان فردی را کم کند.

شرایط روانی شما، یک چیز ایستا نیست و مثل عضلات برای تقویت اش باید تمرین کنید!

3- از شبکه های اجتماعی برای ارتباط مثبت با مردم بهره ببرید

تنهایی چیز بدی است. برآورد شده که تنهایی در حال همه گیر شدن است. شما ممکن است در میان انبوه دوستان و اعضای خانواده خود تنها باشید. حتی بعضی می گویند که تنهایی معادل کشیدن 15 نخ سیگار در روز، بر بدن و روان شما، اثر منفی می گذارد.

به جای چرخ خوردن بی هدف در شبکه های اجتماعی، کاربرهایی با علایق مشترک پیدا کنید و برای آنها کامنت بامعنا بگذارید ودر فعالیت های باارزشی که آنها پیشنهاد می دهند، شرکت کنید.

گرچه باید احتیاطهای لازم را برای آشنایی فیزیکی با کاربران شبکه های اجتماعی انجام داد، اما گاهی ما می توانیم دوستان بسیار خوبی در شبکه های اجتماعی پیدا کنیم که به هیچ عنوان امکان پیدا کردنشان در محل زندگی مان نبود.

منبع

منبع: یک پزشک

به "چگونه به کمک گوشی های هوشمند، بهداشت روانی مان را ارتقا دهیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه به کمک گوشی های هوشمند، بهداشت روانی مان را ارتقا دهیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید