10728 دار قالی در زنجان شناسنامه دارشد، بیشترین فراوری فرش پشمی

به گزارش وبلاگ نصرت، محسن جعفری در مصاحبه با خبرنگاران اضافه کرد: طرح اجرای شناسنامه دار کردن دار قالی ها در زنجان از مهرماه سال 93 آغاز شده و از زمان اجرای این طرح تاکنون حدود 10 هزار و 728 دار قالی شناسنامه دار شده است.

10728 دار قالی در زنجان شناسنامه دارشد، بیشترین فراوری فرش پشمی

وی اظهار کرد: در سال 95 بیش از 22 هزار دار قالی شناسنامه دار شده بود ولی با نظارت جدی سازمان تامین اجتماعی این تعداد کاهش یافت وتعداد قالی بافان فعال تعیین شدندو برای این تعداد قالی باف مقرر شد این دار قالی ها شناسنامه دار شوند.

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید و با تدبیر و مدیریت درست سازمان تامین اجتماعی تصمیم بر این شد که قالی بافان واقعی بیمه شوند و دار قالی ها هم شناسنامه دار گردد تا هویت قالی بافان تعیین گردد.

جعفری تاکید نمود: هدف از شناسنامه دار شدن دار قالی ها این است که میزان بافت قالی فرش کنترل شده و قالی بافان واقعی تعیین شوند و سازمان تامین اجتماعی و سازمان صنعت، معدن بر سامان دهی فعالان حوزه فرش تاکید دارد تا صادرات فرش استان افزایش یابد.

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تاکید نمود: کشورهای خلیج فارس، آلمان، کانادا، روسیه، لبنان، ایتالیا مقصد فرش های استان زنجان هستند و کیفیت فرش دستباف استان زنجان بسیار ارزشمند است و طبیعی بودن مواد پشم و ابریشم و رنگ مورد استفاده در فراوریات فرش زنجان باعث افزایش کیفیت این فرش ها می گردد.

جعفری اضافه نمود: درصد بیشتری از فرش بافان استان زنجان در بافت فرش پشمی فعالیت می نمایند و فرش پشمی بیشترین فراوری در زنجان را دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "10728 دار قالی در زنجان شناسنامه دارشد، بیشترین فراوری فرش پشمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10728 دار قالی در زنجان شناسنامه دارشد، بیشترین فراوری فرش پشمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید